Türkiye Tekvando Birinciliği Hatay'da

 Milli Eğitim Bakanlığı Okullararası Gençler Türkiye Tekvando Birinciliği Hatay'da başladı.
Türkiye Tekvando Birinciliği Hatay'da
 Antakya Spor Salonu'ndaki müsabakalara, 43 ilden 543 sporcu katılıyor. Tekvando Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Aydın Akpınar AA muhabirine, gençler arasında sporun yaygınlaşması için böyle faaliyetler düzenlediklerini söyledi.
     Müsabakalara yoğun bir katılım olduğunu belirten Akpınar, burada başarılı olan sporcuların, ileri ki yıllarda Türkiye'yi temsil edeceğine inandıklarını ifade etti.
     Akpınar, lisanslı sporcu sayısı bakımından futboldan sonra 270 bin sporcuyla tekvandonun ikinci sırada yer aldığını kaydetti.
     Olimpiyatlarda milli tekvandocular Bahri Tanrıkulu, Servet Tazegül ve Nur Tatar ile büyük başarılar kazanmayı hedeflediklerini belirten Akpınar, ''Olimpiyatlarda daha önce olduğu gibi, kazanacağımız altın madalyalarla Türk bayrağını dalgalandırmayı umut ediyoruz. Sporcularımızın bunu başarabilecek kalitede olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.
     Akpınar, Okullararası Gençler Türkiye Tekvando Birinciliği'nde 10 sıklette dereceye giren kız ve erkek sporculara madalya verileceğini ifade etti.