TÜRKİYE YILDIZLAR JUDO ŞAMPİYONASI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, şehrimizde yapılan Türkiye Yıldızlar bay-bayan judo müsabakalarını izledi.

TÜRKİYE YILDIZLAR JUDO ŞAMPİYONASI

Antakya Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve 3 gün süren judo müsabakaları heyecanlı karşılaşmalara sahne oldu. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve diğer federasyon yetkililerinin de katılım gösterdiği müsabakalara 58 İlden 959 sporcu ve 124 Antrenör ve İdareci katıldı.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, bu organizasyonun Hatay’da ilk defa yapıldığını ifade ederek, “Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın katkıları ile bu organizasyonu Hatay’da gerçekleştirdik. Başkanımıza sporun ve sporcunun yanında olduğu için ve sağladığı katkıdan dolayı teşekkür ederim. Gösterilen ilgi ve misafirperverlikten son derece memnun kaldık.
 
 Bu tür organizasyonları Hatay’da gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. Heyecanlı geçen müsabakaları izleyen Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yüzlerce sporcu ve antrenörü şehrimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Bu tür büyük organizasyonları şehrimizde başarıyla gerçekleştirebilecek güce sahibiz. Bu tür büyük organizasyonların şehrimizde olması bizlere gurur vermektedir. Türkiye’nin dört bir yanından şehrimize gelen sporcu ve antrenörlerimiz ile sporun sevgi dostluk ve kardeşlik bağlarını birlikte yaşıyoruz. Şampiyona katılan ve dereceye  giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.