-''TÜRKİYE'DEKİ İŞADAMLARI VE GİRİŞİMCİLERİ YILDIZI PARLAYAN HATAY'A YATIRIM YAPMAYI ÇAĞIRIYORUZ'

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, ''Türkiye, ekonomik krizi uygulanan akılcı politikalarla küçük yaralarla atlatmıştır'' dedi.
-''TÜRKİYE'DEKİ İŞADAMLARI VE GİRİŞİMCİLERİ YILDIZI PARLAYAN HATAY'A YATIRIM YAPMAYI ÇAĞIRIYORUZ'
Güral, Anemon Otel'de ''TÜGİK Türkiye Buluşmaları'' kapsamında düzenlenen gecede yaptığı konuşmada, her ay yönetim kurulu toplantısını bir ilde yaptıklarını, gelecek ay da Van'da toplanacaklarını söyledi.
     12 Haziranda yapılacak genel seçimlerin ekonomiye etkisinin olmayacağını savunan Güral, şöyle devam etti:
     ''Türkiye, ekonomik krizi uygulanan akılcı politikalarla küçük yaralarla atlatmıştır. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan genel seçimlerin ekonomiye yansıyacağını sanmıyoruz. Yatırımlar hızla devam ediyor. Büyüme rakamları çok iyi. 2010 yılını iyi geçirdik. Önümüzdeki yıllarda, ekonomik göstergelerin daha iyi yerlerde olacağına inanıyoruz.''
     TUGİK, Güney ve Güney Doğu Genç İşadamları Federasyonu (GİAF) ve Hatay Genç İşadamları Derneği (HAGİAD) gibi sivil toplum kuruluşlarının, sadece işadamlarını bir araya getirme misyonu bulunmadığını belirten Güral, ''Bizler genel olarak Türkiye'nin, özel olarak bulunduğumuz şehirlerin sorunları karşısında ortak aklın ve güç birliğinin çözüm odaklı projelerinin takipçiliğini de yapan kuruluşuz'' dedi.
     Hatay'ın sahip olduğu potansiyelle ''marka kent'' olduğuna dikkati çeken Güral, şunları kaydetti:
     ''Doğal, kültürel dokusuyla, tarihiyle, medeniyetlere, inançlara beşiklik eden Hatay, hoşgörüsüyle de bizim için apayrı bir yerdedir. Hatay, Türkiye'nin güneye açılan penceresi sıfatıyla ekonomimiz için de son derece önemlidir. Hatay'ın potansiyelinin avantaja dönüştürülmesi gerekir. Bu anlamda, Suriye ve Ortadoğu ile ticaret, İskenderun Limanı'nın üstlendiği enerji trafiği ve Hatay'a özgü inanç turizmi, işadamları için paha biçilmez değerde girişim olanakları sunmaktadır. TÜGİK olarak Türkiye'deki işadamları ve girişimcileri, son yıllarda yıldızı parlayan Hatay'a yatırım yapmaya çağırıyoruz. Bölgeye yapacakları her türlü yatırımda işadamlarının yanında olmaya, onların işlerini kolaylaştırmaya ve desteğe hazırız.''
     GİAF Başkanı Aykut Özbuğday da sivil toplum kuruluşlarının siyaset üstü gönüllü kuruluşlar olduğunu söyledi.
     Özbuğday, tarıma dayalı sanayisi yanında demir çelik ve metal sanayisi ile de öne çıkan Hatay'da hayvancılığın da yapılması gerektiğine dikkati çekti.
     Konuşmalardan sonra, derneğe üye olan 16 işadamına rozetleri takıldı. 49 yaşın üzerindeki 19 üyeye de plaket verildi.