TÜRKİYE'DEN YARDIM BEKLİYORUZ

SURİYE'DEKİ OLAYLAR -İDLİP KENTİNDEN TÜRKİYE SINIRINA GELEN BİR GRUP ''TÜRKİYE'DEN YARDIM BEKLİYORUZ, TÜRKİYE'DEKİ GİBİ DEMOKRASİ İSTİYORUZ'' DİYEREK EYLEM YAPTI
TÜRKİYE'DEN YARDIM BEKLİYORUZ
Suriye'nin Türkiye sınırına yakın yerlerde yaşayan ve ülkelerindeki olayların sona ermesini isteyen, aralarında yaralıların da olduğu öğrenilen bir grup, Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Görentaş köyü yakınında eylem yaptı.
 

     Yaklaşık iki bin kişilik, aralarında kadın ve çocuklar da bulunan topluluk, ellerinde Türk ve Suriye bayrakları ile ''Türkiye'den yardım bekliyoruz, Türkiye'deki gibi demokrasi istiyoruz'' diyerek, uzun süre slogan attı.
     Türkiye tarafına geçmeyen topluluğu, Suriye askerleri havaya ateş açarak dağıtmaya çalıştı. Bir süre yaşanan gerginliğin ardından, grup dağıldı.
     Topluluğun, Türkiye sınırına geçme olasılığına karşı, Türk askerleri ve yaralılar için ambulanslar da hazırda bekletildi.
TÜRKİYE'DEN YARDIM BEKLİYORUZ haberi 08 Haziran 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  55550 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle