TUT ELİMDEN PROJESİ

Habibi Neccar dağı eteklerinde kurulmuş olan dağ mahallesinde yaşamakta olan 08-14 yaş arası 100  kız çocuğuna, özgüvenlerinin geliştirilmesi amacıyla tekvando kursu açılmıştır.

TUT ELİMDEN PROJESİ
Türkiye’de hemen her ilde karşılaşabileceğimiz,  dolayısıyla İl merkezimizde de bulunan ve sosyal, ekonomik ve diğer yönlerden dezavantajlı durumda olan kız çocuklarımızın, bulundukları çevrelerde olabilecek olumsuz modellerden, suç'tan, şiddetten ve bağımlılık yapıcı maddelere maruz kalmalarından uzak tutarak, onları sporla tanıştırmak ve spor yaptırmak, geleceğimiz için çok önemlidir.          Mehmet Erişik Tekvando spor kulübü ile İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı ve Antakya Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün katkıları ile SODES e sosyal sorumluluk projesi olarak sunduğu, İl Merkezimizde dezavantajlı vatandaşlarımızın yoğunlukta bulunduğu, Habibi Neccar dağı eteklerinde kurulmuş olan dağ mahallesinde yaşamakta olan 08-14 yaş arası 100  kız çocuğuna, özgüvenlerinin geliştirilmesi amacıyla tekvando kursu açılmıştır.          Kursa devam eden çocuklarımız 20.01.2013 günü saat:17.00 da İlimiz Kapalı Spor Salonunda proje ortağı il emniyet müdürlüğü ve tekvando fedarasyonu il temsilcilerinin  katılımı  ile kuşak sınavı yapılmıştır.
Kuşak sınavında il emniyet müdürlüğü adına yapılan açılış konuşmasında :            Değerli anne ve babalar   bizlere yavrularınızın tertemiz yüreklerini berrak  zihinlerini emanet ettiniz. Bizler sorumluluğu büyük olan bu emanetlere çocuklarımıza en iyi şekilde sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Spor ve güzel ahlak olgularının bir arada olmasının insanı değerli kılacağına inanıyoruz.  Bizler bu projenin içerisinde yer alırken her biri ayrı bir cevher olan çocuklarımızın spor ahlakı ile yetiştirilerek yaşadıkları bölgelerde karanlıklara serpilmiş birer yıldız gibi parıldamalarını hedefledik.  Bugün burada bulunan bu çocuklarımızın inançlı çalışmaları bizlere yarınların  şampiyonlarını yetiştirme fırsatını da sunmuş oluyor. Biz bu inanç ve hedefler doğrultusunda yola çıktık. Bizler gençlerimizin  hayallerini ve hedeflerini yüksek tutup, bunlara ulaşmalarına  yardımcı olacağız yine gençlerin tertemiz yüreklerinde, berrak dimağlarında saklı hedeflere ulaşmalarına katkı  sağlayacağız.--Bizler samimiyetle başladığımız bu yolda siz gençlerimize ve siz değerli ailelerine her zaman olduğu gibi bundan sonrada destek vermeye devam edeceğiz. Yoğun programından dolayı şuan aramızda bulunamayan İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ragıp KILIÇ adına ayrıca şahsım ve Emniyet Müdürlüğü Personeli adına  Gençlerimize hedeflerine ulaşmaları yolundaki bu ilk sınavlarında başarılar diliyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum…Mehmet Erişik Tekvando  Spor Külübü Dernek başkanı    Milli Takım Antrenörü Mehmet ERİŞİK ise yaptığı konuşmada projenin öneminden bahsederek neden tekvando sorusuna şu cevabı verdi:          Bir disiplin sporu olan Tekvando sporu  çocukların özgüvenini geliştirdiği gibi insan vücudundaki uzun kasları çalıştırdığından, aynı zamanda süreklilik gerektiren bir spor dalı olduğundan, bu spora başlayan çocukların spora devamlılığını sağlaması ve her kuşak renginin, bu sporu yapan çocuklar için bir hedef olması bu sporu cazip kılmaktadır. Bu da taekvondo sporunu proje kapsamına almamıza  en büyük etken olmuştur diyerek kursiyerlere başarı dileklerinde bulunmuştur.
TUT ELİMDEN PROJESİ haberi 23 Ocak 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  143965 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle