Tütünle Mücadele İl Denetleme kurulu denetimleri

 Tütünle Mücadele İl Denetleme Kurulu, mücadele yasası çerçevesinde, kentte denetimlerini etkin bir şekilde uyguladığı belirtildi.
Tütünle Mücadele İl Denetleme kurulu denetimleri
   Yapılan yazılı açıklamada, gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından korumak, herkesin temiz hava solunması yönünde gerekli tedbirleri almak ve alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını denetlemek üzere İl Tütünle Mücadele Denetleme Kurulu denetimlerini sürdürdüğü kaydedildi.
     Antakya başta olmak üzere Harbiye ve Döver'de bulunan kamuya açık, kapalı alanlarda yasağa uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından üyesi bulunan Tütünle mücadele kurulu, geç saatler kadar sürdürdüğü denetimlerinde, yasanın öngördüğü hükümlerin uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilirken, işletme sahipleri ve çalışanları konu ile ilgili bilgilendirildiği bildirildi.
     Denetimi yapılan tüm mekanlarda, sigara içilmemesi, sigara tablasına dahi rastlanmaması, vatandaşın ve işletme sahiplerinin uygulamaya gösterdikleri duyarlılığın en güzel örneği olduğu ifade edildi.
     İşletme sahipleri ve müşteriler, yapılan uygulamadan ve denetimden duydukları memnuniyeti dile getirirken, bu gibi denetimlerle tütün mamulleri ile mücadelenin daha iyi sonuç vereceği kaydedildi.