TÜVTURK DAN POLİSLERE KONFERANS

TÜVTURK Kurumsal Gelişim Direktörü Emre Büyükkalfa, Türkiye genelinde bulunan araç muayene istasyonlarının tümünde kullanılan ölçüm araçlarının en son teknolojiye sahip olduğunu söyledi.
TÜVTURK DAN POLİSLERE KONFERANS
  Büyükkalfa, İl Emniyet Müdürlüğünde Trafik, Asayiş ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürülüğü personeline verdiği konferansta, yürürlüğe giren yeni düzenlemeler konusunda bilgi verdi.
     Avrupa'da araç muayene istasyonlarında kullanılan ölçüm araçlarının yaş ortalamasının 40, Türkiye'de ise 3 olduğunun altını çizen Büyükkalfa, ''Türkiye'de 81 ilde toplam 193 araç muayene istasyonu bulunmaktadır. Buralarda son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır'' dedi.
 

     Türkiye'de sahte araç muayenesi olayına karşı 30 ilde güvenlik güçlerinin operasyonlar düzenlediğini ve 600 kişinin gözaltına alındığını hatırlatan Büyükkalfa, şöyle devam etti:
     ''Türkiye'nin her iline giderek gerek vatandaşa gerekse güvenlik güçlerine sahte araç muayeneciliği, tarafların mağduriyetinde neler yapabileceği konularında bilgiler veriyoruz. Vatandaşlarımız tanımadıkları kişilere araç muayenesi konusunda itibar etmesinler. Kendi araç muayenesi ile ilgili olarak şüpheye düştükleri zaman kurumumuzun çağrı merkezini arayarak veya internet sitesinden araç plakalarını girerek muayenelerinin yapılıp yapılmadığı öğrenebilirler''
     Büyükkalfa, sürücülerin Türkiye genelinde yüzde 70 oranında araç muayenelerini ''randevulu sistemi'' kullanarak yaptırdığını, Hatay'da bu rakamın yüzde 30 olduğunu belirtti.
     Türkiye'de araç muayene zamanı gelerek muayene istasyonlarına başvuranlarının sayısının yüzde 63 olduğunu işaret eden Büyükkalfa,''Bu rakam İsveç'te yüzde 99 Almanya'da ise yüzde 98,8'dir. Bu göstergeler ülkemizdeki trafik güvenliği açısından önemlidir'' dedi.
 
 
TÜVTURK DAN POLİSLERE KONFERANS haberi 30 Mart 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  91135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle