TYS bu hafta Başkan Savaş ağırladı.

Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) Hatay Temsilciliği'nin her hafta düzenlediği ''Cumartesi Buluşmaları'' etkinliğinin bu haftaki konuğu Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş oldu.
TYS bu hafta Başkan Savaş ağırladı.
 Savaş, TYS binasında düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, kenti geleceğe hazırlamak adına, yalnız ulusal değil uluslararası alanda da çalışmalar yaptıklarını, yakın zamanda biri Güney Kore diğeri de İtalya'da olmak üzere iki organizasyonda kenti en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade etti.
     Dünyada 4. Gastronomi Şehri olmaya aday olduklarını anımsatan Savaş, UNESCO'nun düzenlediği bu organizasyonda yaptıkları çalışmalar sayesinde Gastronomi Şehri'ne aday gösterildiklerini, bu adaylığın gerçekleşmesi durumunda dünyanın tanınan bir kenti haline geleceklerini söyledi.
     Savaş, İtalya'da düzenlenen etkinlikte de Avrupa Birliği ülkeleriyle Akdeniz'e kıyısı bulunan 38 ülkenin katıldığı toplantıda önemli çalışmalar ortaya koyduklarını, bu sayede toplantının önümüzdeki yıl Antakya'da yapılmasını sağladıklarını kaydetti.
     Marka değeri yüksek bir kentte yaşadıklarını anlatan Savaş, kenti geleceğe daha iyi hazırlamak için herkesin katkı sağlamasının önemli olduğunu, bunu da birlik ve beraberlikle hareket ederek çözebileceklerini dile getirdi.
     Savaş, görev süreleri boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında da katılımcılara bilgi verdi.
     TYS Temsilcisi Mehmet Karasu ise Başkan Savaş'ı başarılı çalışmalarından dolayı takdir ettiklerini ve kenti daha iyi bir noktaya getirme adına ortaya koyduğu çalışmalarda başarılar dilediğini söyledi.