ÜCRETLİ KÖLE OLMIYACAĞIZ

Hatay Eğitim-Sen üyeleri ülke genelinde olduğu gibi dün bir araya gelerek greve çıkarak Milli Eğitim Temel Kanunun değişmesine tepki gösterdi.
ÜCRETLİ KÖLE OLMIYACAĞIZ

Büyük Antakya Parkı’nda bir araya gelerek basın açıklaması yapan yüzlerce Eğitim- Sen üyesi bir yandan ülkedeki yolsuzluk ve telefon dinlemelerine tepki gösterirken bir yandan da eğitimde yapılan kanun düzenlemelerine karşı çıktı. Eğitimin özelleştirildiğini, okulların sermayeye peşkeş çekildiğini engel olarak görülen eğitim emekçilerinin tasfiye edildiğini belirten Sendika üyeleri, buna izin vermemek için alanlarda olduklarını ifade etti.Basın açıklamasını sendika adına yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Ayhan Erkal eğitimin hak olduğunu, satılamayacağını belirterek, hükümetin Kamu Personel Yasasını değiştirmeye, dolayısıyla da okulları bir ticarethaneye, velileri müşteriye ve başta biz öğretmenler olmak üzere tüm kamu personelini köleye dönüştürmeye çalıştığını iddia etti.

ÜCRETLİ KÖLE OLMIYACAĞIZ haberi 27 Şubat 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  48560 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle