Ülkenin Çivisi çıktı

Her gün onlarca kadın cinayeti tecavüz haberi çocuk katliamı ve daha sayamadığımız bir sürü şey. Eskiden böyle haberleri duyduğumuzda garibimize gitse de şimdilerdemaalesef  hayatımızın bir parçası gibi oldu.
Ülkenin Çivisi çıktı
AKP hükümetiyle birlikte ülkemiz sözde din temelleri üzerinde kurulmak istensede aslında dinimizin asla kabul etmeyeceği onlarca şey yaşıyoruz. Her gün AKP hükümetine sözde yalakalık olsun diye kadın ve çocuklar üzerinden sapıkça fetvalar verenler ülkemizde ki bu durumun ürünüdür. Daha yirmi yaşında tek derdi okumak olan Özge can Aslan bu sapık zihniyetin kurbanı olmuştur. Türkiye’de adalet hergün yakılmakta ve tecavüze uğramaktadır.  Özgecan Aslan gibi kızlarımızın öldürülmemesi için AKP hükümeti derhal gerekli caydırıcı yasa ve önlemleri almak zorundadır. İdam ve hadım cezaları bu sapık zihniyet için mutlaka tekrar gözden geçirilmelidir. AKP ile birlikte türeyen her gün fetvalar veren adı dindar kendisi sapık ve kindar olanlar, kadınlar hamileyken sokakta dolaşmamalı 12 yaşında çocuklarla evlenilebilir. Hatta annemizden tahrik olabiliriz diyen yobaz sapık ve güzel dinimizle hiçbir alakası olmayan zihniyetler bu ülkeden derhal temizlenmelidir. Dinimiz cenneti  kadınların ayaklarının altına sermişken böyle sapıkların din üzerinden kadınları aşağılayıcı sözler kullanması kesinlikle arkalarında görüp buldukları destekten kaynaklanmaktadır. Maalesef ülkemizde artık  Adalet aramak mümkün değildir.
Tecavüzcülerin katillerin ve yobazların işledikleri iğrenç cezalara karşı sadece birkaç yıl hapis yatıp çıkması gerekli caydırıcı cezaları almaması adalet sisteminin bozukluğunu göstermekte diğer işlenecek suçları teşvik etmektedir. Böyle bir ortamda bizlerin bu sistemi kabul etmemiz mümkün değildir.  AKP’nin sağlık bakanı tüm bu yaşananlardan sonra kadınların en büyük sorunu türbandır diyebiliyorsa buda türban ve kadın üzerinden yapılan istismarı göstermektedir. Her ne kadar umut etsek te AKP ile ülkemizde ki bu zihniyetin değişeceğini zannetmiyorum. Çünkü AKP bu durumların bitmesi için gerekli yasaları çıkarması gerekirken yeni güvenlik paketi adı altında kendini daha çok güvence altına alacak ve halkı kaosa sürükleyecek paketi  açıklaması aslında ülkemizin AKP zihniyetinden derhal kurtulmasının gerekliliğini göstermektedir. Bizler durum ne olursa olsun bu zihniyetlerin ve arkasındaki güçlerin karşısında sonuna kadar dimdik durmaya devam edeceğiz. Çocukların ve gençlerin ölmediği kadınların değer gördüğü rahatça gezdiği herkesin eşitçe yaşadığı bir ülke yaratmak hayal değil yeterki ülkemizin başına musallat olmuş bu zihniyetlere boyun eğmeyelim.

CHP ANTAKYA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI: ÜMİT KUTLU

Ülkenin Çivisi çıktı haberi 16 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  22860 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle