ÜLKENİN KALICI SORUNLARINA ÇÖZÜM ANCAK SAADET KADROLARINDADIR

 Saadet Partisi milletvekili adayı Necmettin Çalışkan, esnafın en çok şikâyet ettiği konuların başında ödenen vergiler ve alışveriş merkezleri olduğunu, siftah bile yapmadan kepenk kapatan esnafın bulunduğunu belirterek ülkenin kalıcı sorunlarına saadet kadrolarının çözüm olacağını iddia etti.
ÜLKENİN KALICI SORUNLARINA ÇÖZÜM ANCAK SAADET KADROLARINDADIR
 Çalışkan, Dörtyol ilçesi ve Payas beldesi esnaf ziyaretinde şunları kaydetti:
     ''Seçim arifesindeyiz, seçim demek değişim demektir. Diktatörlük ve Kraliyette aynı yönetim ilelebet devam eder fakat demokraside öyle değil. Halk iktidara belli bir süre görev verir. 5-10 yılda bir bu değişim olur. Biri gider diğeri gelir. Ülkemizde, geçmişte maksimum iki dönem olmuştur. Bu dönemde halkın partimize teveccüh göstereceğini bekliyorum. Bugün işsizlik, ahlaki çöküntü, manevi buhran, sosyal felaketler had safhadadır. Buna asla seyirci kalınamaz. Bugün işsiz olan bir adama, iflas eden esnafa, evinde boş oturan çiftçiye yardım yaparak onu mutlu edemezsiniz. Ancak ağrı kesici vermiş olursunuz. Bugün ülkemizde kronik sorunlara kalıcı tedbirler çözümler gerekir bu da ancak saadet kadrolarıyla mümkündür. Diğerlerinin hepsi ancak ağız dalaşı yaparak bir birine kavga görüntüsü içerisinde seçime giriyor. Bugün işsizliği açlığı, köylünün perişanlığını, esnafın içler acısı halini, asgari ücretlinin ezilmişliğini, emeklinin içler acısı olan sorunlarını ancak saadet gündeme getirmektedir''
 

     Saadet Partisi Hatay Milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında Dörtyol'u gezdiler. Seçim karargâhında basın toplantısının ardından Çayyol esnafından başlayarak, Dörtyol merkezde gruplar halinde esnaf taraması yapıldı. Payas Beldesinde Yaren Derneği tarafından düzenlenen kermese de katılan adaylar gezdikleri her yerde ilgiyle karşılandı.