Umreden dönenlere, mehter takımlı karşılama

 Umre için gittikleri kutsal topraklardan dönen 172 kişi, Hatay Havaalanı'nda Antakya Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılandı.
Umreden dönenlere, mehter takımlı karşılama
 Hatay'dan kutsal topraklara giden ve Umre'yi tamamladıktan sonra memleketlerine dönen 172 kişiyi taşıyan uçak, sabah saatlerinde Hatay Havaalanı'na indi.
     Havaalanında, yakınlarının yanı sıra Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş imzası taşıyan ''Hataylı hemşehrilerimiz hoş geldiniz. Kutsal toraklardan bereket getirdiniz'' yazılı pankart ve Antakya Belediyesi Mehter Takımı'nın çaldığı marşlar ve seslendirdiği ilahilerle karşılanan vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemedi.
     Umreden dönenler arasında bulunan Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin, yaptığı açıklamada, kutsal toprakları ziyaret etmenin ve oralarda ibadetlerini gerçekleştirmenin tarifi imkansız bir duygu olduğunu belirterek, kutsal mekanları Müslüman olan herkesin görmesi gerektiğini ifade etti.
     Keskin, sadece Müslümanlar'ın değil, tüm insanların kutsal toprakları görmesi gerektiğini bildirerek, ''Kabe'yi herkesin ziyaret etmesi gerekir. Oralar tabiat olarak burası kadar güzel değil ama her yerde Peygamber Efendimizin izleri, her zerresinde hatıraları var. Medine'de de durum aynı. O duyguları anlatmak mümkün değil. İlk defa gördüğümüz için belki de birkaç gün kendimize gelemeyebiliriz'' dedi.
     Mehmet Karaköse de Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın kendilerine güzel bir karşılama hazırladığını vurgulayarak, mehter takımının kendileri için güzel bir sürpriz olduğunu söyledi.
     Kutsal topraklarda birçok mekanı ziyaret etme imkanına kavuştuklarını anlatan Karaköse, Arap ülkelerinde yaşanan savaşın bitmesi için dua ettiklerini kaydetti.
     Mehmet Özkan ise kutsal topraklarda olmanın çok güzel bir duygu olduğuna değinerek, ''Mübarek yerleri gördük ve geldik. Allah görmeyenlere de nasip etsin'' diye konuştu.