UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Basın ve demokrasi şehidi Uğur Mumcu’yu katledilişinin 21. yıldönümünde mesaj yayınlayan Antakya Gazeteciler cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, ‘Unutmadık, unutmayacağız, İlkelerini yaşatacağız’ dedi: Bu utanç artık son bulmalı!

 

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ
Basın ve demokrasi şehidi usta gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilişinin 21. yılında mesaj yayınlayan Antakya Gazeteciler cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, katillerinin yakalanmamasını utanç verici bir durum olduğunu vurguladı.Yaptığı yazılı açıklamasında,  24 Ocak 1993 yılında evinin önünde uğradığı bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türkiye’nin aydınlanma yolunda büyük çaba harcayan Türkiye’nin dürüst kalemlerinden Uğur Mumcu’nun Atatürk ilke ve devrimlerine sımsıkıya bağlı bir basın emekçisi olduğuna vurgu yapan Başkan Ahmet Abdullahoğlu, ‘Değerli üstadımız, basın ve demokrasi şehidi Uğur Mumcu, her fırsatta dile getirdiği, ‘Biz unutkan bir ulusuz. Unutuyoruz, olup bitenleri’ dediğini hatırlatarak açıklamasını şöyle sürdürdü:‘Biz seni unutmadık, unutmayacağız, ilkelerini sonsuza kadar bir kez daha savunacağımızı haykırıyoruz. Sizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.
 
Katillerinin bir an önce yakalanması ve savunduğunuz ilkeleri, temiz toplum, temiz siyaset hukukun üstünlüğüne, insan haklarına Atatürk ilke ve devrimlerine sımsıkı sarılacağımıza dair sözümüzü bir kez daha yineliyoruz.’ KATİLLERİN YAKALANMAMASI DEMOKRASİ AÇISINDAN BÜYÜK BİR TEHDİT Aradan geçen zamana rağmen hala Uğur Mumcu’nun katillerini yakalanmamalarına sert tepki gösteren Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, mesajının son bölümünde şu görüşlere yer verdi: ‘Türkiye’nin aydınlık yolunda büyük mücadelesi olan Uğur Mumcu’nun hala katillerinin yakalanmaması demokrasimiz açısından büyük bir tehdit unsuru olmaya devam etmektedir. Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu, Basın ve demokrasi şehidi Uğur Mumcu’nun katillerinin bunca yıla rağmen hala ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşmaları ve yakalanmamaları, karanlık güçlerin alçakça saldırılarının süreceği anlamına gelirken, artık bu utanca son verip katillerin mutlaka yakalanması için ilgilileri göreve çağırıyorum.’
UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ haberi 24 Ocak 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  35255 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle