''UZUN ÇARŞI İLE İLGİLİ EN DOĞRU KARARI VERECEĞİZ''

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Uzun Çarşı ile ilgili en doğru kararı vereceklerini belirtti.
''UZUN ÇARŞI İLE İLGİLİ EN DOĞRU KARARI VERECEĞİZ''
Lekesiz, Belediye Encümen Salonu'nda düzenlenen toplantıda, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı Tamer Gök ve esnaf temsilcileriyle bir araya gelerek Uzun Çarşı ve Kurtuluş Caddesi ile ilgili çevre düzenlemesi konusunda yapılacak projeleri değerlendirdi.
     Uzun Çarşı'nın çevre düzenlemesini önemsediklerini ifade eden Lekesiz, ''Buranın üst örtüsü, zeminde yapılacak çalışmalar kadar önemli. Bunun için konunun taraflarıyla bir araya gelerek en doğru kararı vermeye çalışıyoruz. Toplantıyla Uzun Çarşı ile ilgili projeleri değerlendirdik. Burada tarihi ve kültürel dokuya uygun, aşırı yağışlara dayanıklı bir çalışma yapacağız. Uzun Çarşıyla ilgili en doğru kararı vereceğiz'' diye konuştu.
     Şubat ayında yeniden bir toplantı yaparak alternatifleri değerlendireceklerini vurgulayan Lekesiz, koruma amaçlı imar planındaki ilkelere uygun olarak çalışacaklarını belirtti.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü savaş da göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları hizmetlerde bütüncül bir yaklaşımla düşünerek çalıştıklarını söyledi.
     Tarihi ve kültürel dokuyu korumak için çaba gösterdiklerini vurgulayan Savaş, bu konuda konunun en önemli tarafı olan esnafın da görüşlerine başvurduklarını kaydetti.
     Savaş, kenti, hak ettiği noktaya taşımak için mücadele ettiklerini belirtti.