VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HGC Yİ ZİYARET ETTİ

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mehmet Yalçın, eğitimin önemine vurgu yapmak için 2011 yılını ''Vakıf Medeniyeti ve Eğitim Yılı'' ilan ettiklerini söyledi.
VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HGC Yİ ZİYARET ETTİ
 Yalçın, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) ziyaretinde yaptığı konuşmada, 28. Vakıf Haftası'nı 9-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını kaydetti.
     Vakıflar Bölge Müdürülüğü olarak vakıf eserlerinin restore ettiklerini ve bunları gelecek nesillere aktarmak için çalıştıklarını ifade eden Yalçın, şöyle devam etti:
     ''2011 yılını 'Vakıf Medeniyeti ve Eğitim Yılı' ilan ettik. Amacımız sorumluluk alanlarımızda tüm eski eserlerinin restorasyonunu yapmak. Şu anda Antakya'da Orhaniye ve Osmaniye camilerinin restorasyon çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda bunlar tamamlanacak. Payas'ta Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'ni belediyeye uzun süreli restorasyon karşılığı kiralama modeliyle verdik. İhalesi yapıldı ve sözleşmesi imzalandı. Restorasyon çalışmaları tamamlandığında Hatay turizmine çok katkısı olacak. İskenderun ilçesi Karaağaç'ta 49 dönüm denize sıfır bir arsamızı 5 yıldızlı otel yapmak üzere ihale edildi ve sözleşmesi imzalandı.''
     Yalçın, Vakıflar olarak Hatay turizmine büyük bir katkıda bulunduklarını belirtti.
     HGC Başkanı Ahmet Yetişen ise Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün yapmış olduğu çalışmalardan dolayı kutlayarak, teşekkür etti.