VALİ KONAĞINDA ÖĞRENCİLER AĞIRLANDI

İlimiz beldelerinde ve köylerinde yaşayan, okullarındaki başarıları ve örnek davranışları ile emsallerine göre farklılık gösteren 28 çocuğumuz bu yıl farklı bir bayram yaşadılar.
 
VALİ KONAĞINDA ÖĞRENCİLER AĞIRLANDI
 Böyle anlamlı günde gençlerimizle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Lekesiz, günün anlam ve önemine değinerek, TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihinin, milli egemenliğin kullanılmaya başlandığı çok önemli bir tarih ve bir milat olduğunu ifade etti. Lekesiz, ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu günü çok sevdiği ve büyük önem verdiği çocuklarımıza bayram olarak hediye etti.’dedi. Vali Lekesiz, ‘Hızla gelişmekte olan ülkemizin geleceğe güvenle bakan, kendine güvenen, yüksek ahlak ve karakter sahibi iyi yetiştirilmiş gençlere ihtiyacı var. Sizlerle geçirdiğim zaman dilimi içerisinde edindiğim izlenimim; aydınlık yarınlara olan inancımı daha da pekiştirdi. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza, öğretmenlerinize teşekkür ederim.’dedi.
Bu özel günde gençlerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Lekesiz onlarla kitap sevgisi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. 
Gençlerimize kitap okuyup okumadıklarını soran Vali Lekesiz’in, aldığı cevaplar karşısında geleceğe dair umutları daha da pekişti.
 
Çocuklarımızın kitap okuma sevgisi üzerine söyledikleri birbirinden anlamlı sözlerden büyük keyif alan Vali Lekesiz, ‘Nasıl ki bedenimizin ihtiyacı gıda ise, gönlümüzün, ruhumuzun gıdası da kitaptır. Sizlerin de kitaba karşı olan tutkusu beni son derece mutlu etti.’dedi.Belen Kömürçukuru İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Nazire Sultan Aydın da, kitaba olan ilgisi ve sevgisi ile tüm çocuklarımız için güzel bir örnek teşkil etti. ‘Kitap muhteşem bir varlık, kitapsız bir dünya düşünemiyorum.’ diyen Aydın, ‘Kitap okumak insana değer katar, hayata farklı bakmamızı, başkalarının da bize farklı bakmasını, saygı duymasını sağlar. Sen kitaba gittikçe kitap sana kucak açar, öyle ki bir süre ona gitmesen de o seni umutla bekler.’dedi. Bu sıcak ve samimi buluşmada daha sonra Vali Lekesiz ve eşi hanımefendi Zehra Lekesiz, çocuklarla birlikte 23 Nisan pastasını kestiler. Etkinlik sonrasında Vali Lekesiz ve eşi Hanımefendi Zehra Lekesiz çocuklara çeşitli hediyeler verdi.Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kemal Gülistan da katıldı.