VALİ LEKESİZ 2014 YILINI EMNİYET GÜÇLERİMİZLE KARŞILADI

 Vali Lekesiz ve eşi  Zehra Lekesiz, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nın birlikte düzenlediği yılbaşı programına katıldı.
VALİ LEKESİZ 2014 YILINI EMNİYET GÜÇLERİMİZLE KARŞILADI
 Hatay Polis Evi'nde gerçekleşen programa, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, MKÜ Rektörü Prof.Dr.H. Salih Güder, İl Jandarma Komutanı J.Albay Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, protokol eşleri ile polis memurları ve askerler katıldı. Vali Lekesiz yaptığı konuşmada, her yeni başlangıcın, her yeni yılın, yeni heyecanlarla ve yeni umutlarla beraber geldiğini ifade ederek, “Dolayısı ile hepimizin içinde 2014 yılına girecek olmanın beraberinde getirdiği yeni heyecanlar ve yeni umutlar var. Umuyorum ki, 2014 yılı 2013 yılından çok daha güzel bir yıl olur.” dedi. 2013 yılının komşumuz Suriye'de yaşanan iç kargaşadan dolayı zor bir yıl olduğunu ifade eden Lekesiz, “Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, ilimizde yüzyıllardır farklılıkların uyum içinde yaşamasına ilişkin güçlü irade başta olmak üzere, halkımızın desteği ve güvenlik birimlerimizin olağanüstü feragatlı çalışması sonucunda komşumuzdaki kutuplaşmanın buraya yansımasını arzu edenler emellerine nail olamadılar. Halkımızın meselelere sağduyulu, serinkanlı bakması en büyük gücümüzdü, enerji kaynağımızdı.
 
Nihayet halkımızın desteği, sizlerin zamanınızdan, rahatınızdan fedakarlık ederek yaptığınız çalışmalar, emniyetimiz, jandarmamız ve diğer kurumlarımızın koordinasyon içerisinde çalışmasıyla komşumuzdaki olumsuzlukların ilimize yansımaması başarıldı. Halkımıza bu anlamda verdiğiniz ve vereceğiniz hizmetler için bir kez daha teşekkür ederim."diye konuştu. Lekesiz, 2014 yılının güvenlik teşkilatımıza, ilimize, ülkemize, tüm dünyaya huzur ve hayırlar getirmesini diledi. İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, bu güzel akşamda kendileri ile birlikte olan Vali Lekesiz’e ve eşi Hanımefendi ile diğer konuklara teşekkür etti.2013 yılında çok başarılı operasyonlara imza attıklarını ifade eden Kılıç, personelin 2014 yılını kutladı. Daha sonra sahne alan polis memurları, seslendirdikleri şarkılarla etkinliğe renk kattılar. Saatler gece yarısını gösterdiğinde görevleri başında olan güvenlik güçlerinin yeni yılını telsiz anonsu ile kutlayan Vali Lekesiz, 2013 yılında vatandaşımızın huzur ve güveni için büyük bir fedakarlık gösteren ilimizin güvenlik kuvvetlerine tekrar teşekkür ederek 2014 yılının sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.