VALİ LEKESİZ AİLESİYLE BİRLİKTE ÇADIR KENTTE İFTAR AÇTI

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, eşi Zehra Lekesiz ve çocukları ile birlikte, insani gerekçelerle geçici olarak ilimizde misafir edilen Suriyelilerle iftar açtı.
VALİ LEKESİZ AİLESİYLE BİRLİKTE ÇADIR KENTTE İFTAR AÇTI
 Lekesiz, Altınözü ilçesi Boynuyoğun Köyü'ndeki çadır kentte gerçekleşen iftar yemeği sonrası toplantı salonunda Suriyeli misafirlerin temsilcileri ile bir araya geldi.
     İftar sofrasını paylaşmak, varsa sorun ve talepleri dinlemek amacıyla Suriyeli misafirlerle bir araya gelmek istediğini belirten Lekesiz, ''Memleketlerinizden uzakta zor günler geçirdiğinizi biliyoruz. Elimizden geldiğince evinizdeymiş gibi hissetmeniz için çalışıyoruz. Bu anlayışla görev yapan tüm arkadaşlarıma ve onlara göstermiş olduğunuz yardımdan dolayı da sizlere teşekkür ederim. Sizlerle birlikte olmaktan hepimiz son derece mutluyuz''diye konuştu.
              
     Lekesiz, çadır kentleri de gezdi ve yeni doğan bebeklere altın takarak ailelerine çeşitli hediyeler verdi.
     Suriyeli misafirler de kendileri için yapılanlardan dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne, halkına ve görevlilere müteşekkir olduklarını ifade ettiler.
     İftar yemeğine Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mevlüt Aydın, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil Yücelen de eşleri ile birlikte katıldı.