VALİ LEKESİZ AKADİM BAŞKANI AYDIN I KABUL ETTİ

Vali Lekesiz,  Antakya Kültürlerarası Diyalog Derneği (AKADİM) Başkanı İsa Aydın’ı, Başkan Yardımcısı Hasan Özyurt ve dernek sekreteri Hasan Çağlayan eşliğinde makamında kabul etti.
VALİ LEKESİZ AKADİM BAŞKANI AYDIN I KABUL ETTİ
Kabulde konuşan Vali Lekesiz, toplumdaki sevgi, hoşgörü ve diyaloğun önemine değinerek, ‘Apartmandaki komşumuzdan başlayarak toplumun tüm kesimindeki ilişkilere kadar, insanlar arasındaki diyalog ne kadar sağlıklı ve iyi olursa, toplum da o kadar sağlıklı olur. Her insan ayrı bir dünyadır. Günümüz dünyasında her insan kinden, nefretten, şiddetten uzak kalmak, sevilmek ve sayılmak istiyor, bu tüm dünyada böyle ve her zaman da böyleydi.
 
 İşte sizin derneğiniz gibi dernekler, her insanın ayrı bir dünya olduğunu ve saygı görmek istediğini topluma hatırlatır.’ şeklinde konuştu.Lekesiz, ‘Sizler çeşitli etkinler düzenleyerek, farklılıkların birbirlerini daha iyi tanımasına ve pozitif enerjinin yayılmasına vesile oluyor, kin, nefret ve şiddetten hiçbir fayda elde edilemeyeceğini insanlarla paylaşıyorsunuz. Gücünüzü sevgiden, barıştan, hoşgörüden ve güzelliklerden aldığınız için kısa zamanda güzel işler yaptınız. İlimizdeki sevgi, barış ve hoşgörü ortamına yaptığınız katkılardan dolayı teşekkür ederim.’dedi. 
AKADİM Başkanı İsa Aydın da, ilimizde çeşitli kültürlerin bir arada yaşamasının büyük bir zenginlik olduğunu, bu çeşitlilikten kaynaklanan güzellikleri tüm toplumla paylaşmak adına çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ifade ederek, manevi anlamda her zaman kendilerine destek olan Vali Lekesiz’e teşekkür etti.