VALİ LEKESİZ ANNELER BİZİM İLK ÖĞRETMENLERİMİZ

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, annelerin, insanlığın varoluşundan itibaren sevgi, şefkat, mücadele, özveri ile geleceğimize uzanan yolda bizlere rehberlik eden ilk öğretmenlerimiz, toplumun genel karakterinin ve bilincinin oluşumunda en temel görevi üstlenen kutsal varlıklarımız, gönül dostumuz olduğunu belirtti.
VALİ LEKESİZ ANNELER BİZİM İLK ÖĞRETMENLERİMİZ
 Lekesiz, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde Anneler Günü dolayısı ile yaptığı yazılı açıklamada, Anneler Günü görev ve sorumlulukları unutmamak, pekiştirmek açısından önemli bir fırsat olduğunu kaydetti.
     Annelerin sevginin, saygının, hizmetin, onurun, gururun en büyüğüne layık olduğunu ifade eden Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi:
     ''Hiçbir şeye değişmeyeceğimiz annelerimizin değerini bilmeli, onlara saygıda kusur etmemeli, gönüllerini incitmemeliyiz. Unutmamalıyız ki, anaların hakkı ödenmez. Bizleri dünyaya getiren, büyütüp yetiştiren, sevgiyi, saygıyı öğreten annelerimizi sadece belirli günlerde değil her an hatırlamalıyız.
     Bu duygu ve düşüncelerle; çocukları için fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren, hayat boyu yol göstericimiz, baş tacımız olan bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş annelerimize de Allah?tan rahmet diliyorum.''
 
  
     
     -ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI-
    
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da, sabrın, sevginin eşsiz timsali olan annelerin emeklerinin çok büyük olduğunu belirtti.
     Fedakar annelerin sadece bir gün hatırlamanın onlara yapılacak en büyük hata olduğunu ifade eden Savaş, yılın her gününde onlara saygı, iltifat. sevgi ve güler yüz gösterilmesi gerektiğini kaydetti.
     Karşılıksız sevmenin en güzel örneklerini veren annelerin, aynı zamanda geleceğin teminatı, Türk milletinin maddi varlığının güvencesi, birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmenin de en önemli manevi kaynakları olduğunu vurgulayan Savaş, bütün annelerin Anneler Gününü kutladığını belirtti.