VALİ LEKESİZ ANTAKYA ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

- Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Rotary Kulübü Dönem Başkanı Özgür Deniz Emir ve yeni Yönetim Kurulu Üyelerini, makamında kabul etti.
VALİ LEKESİZ ANTAKYA ROTARY KULÜBÜ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
  Emir, yeni yönetim olarak hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında Vali Lekesiz'e bilgi verdi.
     Engelliler, kadınlar, çocuklar ve gençlere yönelik projelerin yanı sıra tarihi kentlerle ilgili projeleri hayata geçirmek istediklerini ifade eden Emir, 40 deney setli 'Mucit Çocuk Bilim Parkı' projesini çok önemsediklerini, bu anlamda Vali Lekesiz'den manevi destek beklediklerini söyledi.
     Vali Lekesiz de, yeni yönetime hayırlı olsun dileğinde bulunarak, özellikle eğitimle ilgili olarak hazırlanan projelerden dolayı teşekkür etti.

     Eğitime yapılan yatırımların, topluma olumlu olarak geri dönen yatırımlar olduğunun altını çizen Lekesiz,''Doğru projeler mutlaka hayat bulur. Bu tür projeler, o ilden mucit çıkarma potansiyelini artırır. Projeye yasal çerçeveler ve imkanlar ölçüsünde destek vermeye çalışacağız''diye konuştu.
     Lekesiz, ilin kültür mirası açısından dünyada sayılı iller arasında yer aldığını da hatırlatarak, kültür mirasına sahip çıkmak anlamında kentte çeşitli tarihi mekanların restore ettirdiklerini, sivil toplum örgütlerinde bu mekanlarda faaliyette bulunmaları gerektiğini belirtti.