VALİ LEKESİZ ÇADIRKENTLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Yayladağı'nda kurulan Suriyelilerin kaldığı geçici çadırkentlerde incelemelerde bulundu.
VALİ LEKESİZ ÇADIRKENTLERDE İNCELEMELERDE BULUNDU
 Vali Lekesiz, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı ve Kızılay yetkilileri ile ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye?ye sığınan yaklaşık dört bin Suriyelinin kaldığı Yayladağı geçici çadırkentlerini ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.
 

     Lekesiz, Suriyelilerin ilk olarak yerleştiği TEKEL binası bahçesindeki geçici çadırkentlerin ardından özel idare binasının yanındaki ikinci geçici çadırkentte incelemelerde bulundu. Suriyeli çocuklar ve ailelerle bir süre ilgilenen Lekesiz, açıklama yapmadan ilçeden ayrıldı.
     Bu arada, TEKEL binasının bahçesindeki geçici çadırkentlerde kapasitenin dolduğu, yeni gelen Suriyelilerin ikinci çadırkentte yerleştirildiği öğrenildi.
 

     Yatılı Bölge İlköğretim Okulunun (YİBO) arkasındaki özel idareye ait arsada kurulan geçici çadırkentte şu an için 500 kişinin kaldığı, bu alanda mescit, duş kabini, ışıklandırma ve çocuk parkı kurma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.