Vali Lekesiz Cumhuriyetin 88. yıldönümü Kutlama mesajı

Cumhuriyetin kuruluşunun 88. yıldönümü -Vali Lekesiz: ''Atatürk'ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet değerlerimiz etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz''
Vali Lekesiz Cumhuriyetin 88. yıldönümü Kutlama mesajı
     Lekesiz, ''29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'' nedeniyle yayımladığı mesajında, Cumhuriyetin ilan edilişinin 88. yıldönümünü, gururla kutlamanın heyecanı ve coşkusu içerisinde bulunduğunu, bu heyecan ve coşku, birlik ve beraberliğin daha da derinleştiği, ortak bağların daha da güçlendirdiği anlamlı bir işareti olduğunu kaydetti.
     ''Atatürk'ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet değerlerimiz etrafında her geçen gün daha güçlü bir şekilde kenetleniyoruz'' diye konuşan Lekesiz, mesajında şu ifadeleri kullandı:
     ''Türkiye Cumhuriyeti, aradan geçen 88 yılda başta demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, ulaştırma başta olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler katetmiştir. Cumhuriyetimizin değerlerini demokrasiyle taçlandırma başarısı gösteren ülkemiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı haline gelmiştir. Bu sayede, bugün Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlet olarak, laik, demokratik ve çağdaş yapısıyla pek çok ülke için örnek ve model durumuna gelmiştir. Elbette millet olarak, bugün bunun haklı gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu haklı gurur, bize aynı zamanda bu büyüklüğe yaraşır biçimde, Cumhuriyet'in tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması ortak sorumluluğunu da yüklemektedir.''

     Lekesiz, millet olarak, birlik ve beraberliğe, barış ve kardeşliğe sahip çıkmaya devam edeceklerini, bundan sonra da Cumhuriyetin çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda ülke çok daha büyük mesafeler katedecek, çok daha büyük başarılarla Cumhuriyeti taçlandıracaklarını ifade etti.
     Cumhuriyetin 88. kuruluş yıldönümünü ve tüm Hataylıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayan Lekesiz, bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelesinin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazileri rahmetle, şükranla andığını kaydetti.