Vali Lekesiz den Antakya esnafına ziyaret

  Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Lekesiz başkanlığında her ay bir ilçede gerçekleştirilen ''Kaymakamlar Toplantısı'', bu ay Antakya'da yapıldı. Vali yardımcıları ve kaymakamlar ile yapılan toplantı öncesinde esnaf ziyaretine çıkan Lekesiz, ilk olarak Saray Caddesi'ndeki bir giyim mağazasına gitti.
Vali Lekesiz den Antakya esnafına ziyaret
Daha sonra Ulus Meydanı'ndaki elektrikçi ile defne ürünlerinin satıldığı iş yerlerini ziyaret eden Vali Lekesiz, işyeri sahipleri ve çalışanlarla sohbet etti. Kunduracılar Çarşısı'nda bir mağazaya geçen Lekesiz, burada da esnafın sorunlarını dinledi.
     Esnafın, Antakya kundurasının tanıtımı için, ''Antakya Ayakkabı Fuarı'' açılması talebini olumlu karşılayan Lekesiz, şöyle konuştu:
     ''Günümüz dünyasında herkes bir yerlere yetişmeye çalışıyor. Zaman kavramının önemi daha da arttı, dolayısıyla hava yolu taşımacılığı daha büyük önem arz ediyor. Hava yolu taşımacılığı ile artık hep beraber pek çok şeyi yapabileceğimize inandık. 'Fuar alanı, turizm yatırımı yapabiliriz' diyoruz. Yatırımcılar, ilimizde havaalanı açıldığı ve mesafe kavramı sıfırlandığı için daha fazla yatırım yapmaya başladı. Sizin de ilimizde ayakkabı fuarı açılması gibi haklı talebiniz var. Daha iyi şeyler yapabilmek için valiliğimiz, belediyemiz, sanayicimiz, esnafımız koşturmaca içinde, hepsinde tatlı bir heyecan var. Bunların meyvelerini de almaya başladık.''

     Türkiye'de erkek ayakkabısının yüzde 35'ini kentin ürettiğini hatırlatan Lekesiz, Ayakkabıcılar Sitesi'nin kurulması ile bu oranın ve kapasitenin artacağını da ifade etti.
     Lekesiz, ziyaret kapsamında Kunduracılar Çarşısı'nda bulunan Ahmediye Cami avlusunda Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası (HESOB) Başkanı Abdülkadir Teksöz, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz, Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan Oral, Ayakkabıcılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Öztürk, Uzun Çarşı Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Sadullah Ergin, işyeri sahipleri ve çalışanlarla sohbet etti.