VALİ LEKESİZ DEN HGC YE ZİYARET

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz geçtiğimiz aylarda kongresini yapan Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.
VALİ LEKESİZ DEN HGC YE ZİYARET

 Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, geçtiğimiz aylarda kongresini yapan Hatay Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunu ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Hatay Valisi Lekesiz’i HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri cemiyet binasında karşıladı. HGC adeta bir gök kuşağı gibi

Hatay Gazeteciler Cemiyeti’ne yapmış olduğu nezaket ziyareti sırasında Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin adeta ilimizi kucaklayan bir cemiyet olduğunu dile getiren Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz; “Adeta bir gökkuşağı gibi herkesi kucaklayan cemiyetinizi tebrik ediyor, yeni yönetime başarılar diliyorum. Hayırlı olsun” dedi. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan sohbetin ardından HGC’nin yeni binasını görmek isteyen Vali Lekesiz’e HGC yönetim kurulu eşlik etti.HGC y eni binası gezildi. Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nin onarımda olan yeni binasını da gezen Vali Lekesiz, HGC Başkanı Ahmet Yetişen’den bina hakkında bilgiler aldı. Hatay Gazeteciler Cemiyeti yeni hizmet binasında yapmak istedikleri basın müzesi hakkında Vali Lekesiz’e bilgi veren HGC Başkanı Ahmet Yetişen; “Gazetecilere yakışan bir bina olacağını belirtmek istiyorum. İnanıyorum ki binamızın onarımı tamamlandıktan sonra tüm halkımızın, özellikle öğrencilerin ilgi göstereceği bir cemiyet binası olacaktır. Bu binanın gazetecilere kazandırılmasında emeği geçen Hatay Milletvekili Sadullah Ergin ve Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e teşekkür diyorum.” diye konuştu. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’de, binanın onarımının ardından çok güzel ve tarihi bir görüntüsü olacağını belirterek, “Hatay Gazeteciler Cemiyeti bu binayı hak ederek kiraladı. Hatay Gazeteciler Cemiyetinin adına yakışır bir bina olacağını umut ediyorum. Tüm gazeteci arkadaşlarınıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. Daha sonra Antikhan konuk kültür evine geçen, Vali Lekesiz ile HGC Başkanı Ahmet Yetişen ve yönetim kurulu üyeleri, Antikhan konuk evi işletmecisi Ahmet Cüceoğlu tarafından karşılandı. Burada bir süre sohbetin ardından Ahmet Cüceoğlu HGC’ne yeni binaları için tarihi bir ayna hediye etti.