Vali Lekesiz Denge Hukuk ve Düşünce Derneği üyelerini kabul etti

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerini makamında kabul etti.
Vali Lekesiz Denge Hukuk ve Düşünce Derneği üyelerini kabul etti
 Lekesiz, kabulde yaptığı konuşmada, dünyanın adeta yeniden şekillenerek Asya yönüne kaydığını ve bununla ilgili çok güçlü göstergeler olduğunu söyledi.
     Türkiye'nin de bu değişime karşın kendi içerisinde süratle kendini yenilediğini belirten Lekesiz, ''Türkiye de bir taraftan dünya standartlarında demokrasiyi yakalayabilmek, toplumsal bütünlüğü sağlayabilmek, diğer taraftan da dünyadaki bu yarıştan kopmamak için var gücüyle çalışıyor, koşturuyor. Dünya standartlarında bir demokrasiye sahip olabilmek için de her alanda çalışmalar yapılıyor. Türkiye'deki bu değişime paralel olarak ilimizde de altyapı ve sivil toplumun güçlenmesi anlamında köklü değişiklikler oluyor'' diye konuştu.
 
     Lekesiz, Denge Hukuk ve Düşünce Derneğinin de meslektaşlarının ve mensuplarının hem mesleki anlamda hem de başka alanlarda gelişmesi için doğrunun oluşma sürecine katkıda bulunmasının önemli olduğunu ifade etti.
     Dernek Başkanı Muhammet Çakır ise yönetim kurulu üyelerini tanıtarak, Hatay'ın dengeye olan ihtiyacından dolayı derneğin adının Denge Hukuk ve Düşünce Derneği olarak konulduğunu belirterek, ''Fikirlerimize göre bir inisiyatif almak düşüncesindeyiz. Kamuda bize düşen görevler mutlaka olacaktır. Hukukçu olmamız münasebetiyle insanların ihtiyaçlarını karşılamak adına yola çıktık'' dedi.