Vali Lekesiz Diş Hekimleri Odası yönetimini kabul etti

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay Diş Hekimleri Odası yeni Başkanı Mehmet Çolak ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.
Vali Lekesiz Diş Hekimleri Odası yönetimini kabul etti
 Lekesiz, kabulde yaptığı konuşmada, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, yeni yönetime hayırlı olsun dileğinde bulundu.
     Ağız ve diş sağlığı konusunda halkın da çok daha bilinçli hale geldiğini ifade eden Lekesiz, diş sağlığının, özelde ağız ve diş, genelde ise beden ve ruh sağlığı açısından ne anlam ifade ettiği konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması için Sağlık Müdürlüğü aracılığıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

     Lekesiz, Diş Hekimleri Odası'nın da bu tür çalışmaları yoğunlaştırmasının ve Sağlık Müdürlüğü ile ortak kampanyalar düzenlemesinin yararlı olacağını söyledi.
     Diş Hekimleri Odası Başkanı Çolak ise, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi.
     Kasım ayında gerçekleşen Ağız ve Diş Sağlığı Haftası'nda ilkokul ikinci sınıftan başlamak üzere, çocuklarda diş sağlığı bilincini oluşturmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirten Çolak, bu kapsamda ilköğretim öğrencilerine yönelik tiyatro oyunu düzenlediklerini söyledi.