VALİ LEKESİZ, DOMDER VE ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Dom Kabilesi Kültürünü Araştırma Geliştirme Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DOMDER) Başkanı ve üyelerini makamında kabul etti.
VALİ LEKESİZ, DOMDER VE ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, 30 yıldır yerleşik hayat yaşayan Dom kabilesinin, istihdam, eğitim, sağlık, ekonomik ve sosyal bir takım sorunlarının olmasının çok doğal olduğunu belirtti.
     Dernek kurmalarını isabetli bulan Lekesiz, sorunları anlatmak, kamuoyuna duyurmak ve paylaşmak için dernek çatısı altında toplanmanın yararlı olacağını ifade etti.
     İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ''Defne Sosyal Sorumluluk Projesi''nin yanı sıra farklı çalışmalarla DOMDER üyelerinin eğitim, sağlık, ekonomik ve sosyal problemleriyle yakından ilgilenildiğini ve çözüm bulunmaya çalışıldığını kaydeden Lekesiz, bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini belirtti.
     DOMDER Başkanı Mustafa Karabulut de kentte Dom kabilesine mensup yaklaşık 30 bin kişinin bulunduğunu ifade etti.
     Eğitime büyük önem verdiklerini ve imkanlar ölçüsünde çocuklarını okutmaya çalıştıklarını vurgulayan Karabulut, istihdam sorunu yaşadıklarını ve toplumda ön yargılara maruz kaldıkları için de rahatsızlık duyduklarını dile getirdi.