Vali Lekesiz Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği’ni Ziyaret Etti

 Vali Lekesiz,  Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Canbulat ve üyelerini Kurtuluş Caddesi’nde bulunan dernek binasında ziyaret ederek bir süre sohbet etti.

 

Vali Lekesiz Engelsiz Yaşamı Sevenler Derneği’ni Ziyaret Etti

Dernek Başkanı Canbulat, ziyaretinden ve yakın ilgisinden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Vali Lekesiz’e taleplerini iletme fırsatı da bulan Canbulat, mevcut dernek binalarının, üyelerin ihtiyaçlarına yeterince cevap veremediğini belirterek, kendilerini daha sağlıklı şekilde ifade edebilecekleri bir yer talebinde bulundu.  Vali Lekesiz de, 03 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde makamında kabul ettiği dernek başkanı ve üyelerine iade-i ziyarette bulunduğunu hatırlatarak, tüm engellilerin gününü bir kez daha kutladı. Bu günlerin, sorunlara dikkat çekmek ve çözüm üretilmesini sağlamak için fırsat olduğunu kaydeden Lekesiz, engellilere yönelik olarak yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 

İlimizde engellilere yönelik olarak kurulmuş 13 farklı dernek olduğu bilgisini de alan Vali Lekesiz, bu derneklerin bir çatı altında birleşmelerinin, sorunlara daha sağlıklı ve daha çabuk  çözüm bulma olanağı sağlayacağını  söyledi. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz'ın da bulunduğu ziyarette Vali Lekesiz, dernek üyelerinin yer talebinin yasalar çerçevesinde değerlendirileceğini  sözlerine ekledi.