Vali Lekesiz Erzin'de incelemelerde bulundu

 Hatay Valisi Lekesiz, Erzin ilçesine bağlı Turunçlu ve Yeşiltepe köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Vali Lekesiz Erzin'de incelemelerde bulundu
 Lekesiz, gittiği köylerde vatandaşların sorunlarını dinleyerek muhtarlardan bilgi aldı.
     Vatandaşların başta sulama suyu olmak üzere, işsizlik, eğitim, yol, çöp, parke taşı, elektrik hatları ile ilgili sorunları bulunduğu bilgisini alan Lekesiz, bu sorunların kaymakamlık ve diğer ilgililer tarafından takip edildiğini ifade etti.
     Lekesiz, sorunların çözümü için ilgili tüm kurumların aralıksız çalışmalar yürüttüğünü, özellikle işsizlik konusunun sadece Türkiye'nin değil, dünyanın gündemindeki önemli sorunlarından biri olduğunu belirtti.

     Erzin Yeşiltepe köylüleri ile Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı konusunu da paylaşan Lekesiz, üretilen ürünlerin elde kalmaması için dünya piyasalarının talep ettiği kalitede üretim yapılması gerektiğinin altını çizdi.
     Lekesiz, plan çerçevesinde, bölgeye önerilen narenciye çeşitlerine yönelmeleri durumunda üreticinin pazar sorunu kalmayacağını, bu plana uyanların kazanacağını, uymayanların ise kaybetme riskinin yüksek olduğunu ifade etti.
     Ziyarete, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Başoğlu, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin ve ilgili müdürler katıldı.