VALİ LEKESİZ ESNAFLA VEDALAŞTI

Emniyet Genel Müdürü olarak Ankara’ya tayini çıkan  Vali Lekesiz veda ziyaretleri kapsamında  HESOB gelerek esnaflarla vedalaştı.
VALİ LEKESİZ ESNAFLA VEDALAŞTI
Lekesiz, “Sizlerle beraber olduğum her an bana keyif verdi. Başta Esnaf Odalarının kongreleri, toplantıları olmak üzere ne zaman sizinle buluşacağımız bir zemin olduysa bana huzur verdi, keyif verdi. Toplumsal yapı tüm dünyada bir piramit gibidir. Piramidin ortada kalan bölümü, toplumun bel kemiğidir. Toplumu ayakta tutan bu kesimdir. Bunlar başta esnaflar olmak üzere toplumun dinamikleridir. Vergilerini düzenli verirler, toplumun ortalama değerlerini temsil ederler. İstihdama, vergiye, üretime ciddi katkıda bulunurlar. Bu bünye ne kadar sağlıklı ise toplumun da bünyesi o kadar desteklenmiş olur. Bu bel kemiğini oluşturan yapıların başında da esnafımız gelir, nasıl insanın bünyesindeki, bedenindeki belkemiğinde sorun olursa bünye sarsılıyor ise toplumun belkemiğini teşkil eden yapıların bozulması da toplumun sarsılmasına yol açar.
 
Yaklaşık 5.5 yıldır görev yaptığım süre içerisinde ilçelere gittiğimizde bir şekilde esnaflara uğradık. Her ay kaymakamlarımızla beraber ilçelerde toplantılar yaptık. Toplantılar öncesinde Vali Yardımcılarımız ve Kaymakamlarımız ile birlikte çarşımda esnafımıza "merhaba" dedik. İdareciler olarak bizim de esnafımızın gözündeki o ışıltıyı görüp beslenmeye ihtiyacımız var. Esnaflarımızı her ziyaretimizden sonra kendimizi zihinsel ve bedensel anlamda daha beslenmiş ve güçlenmiş olarak hissettik. İlimizin hizmetlerini bir baştan bir başa yapmaya çalışırken olabildiğince esnaf ve sanayi odaları gibi tüm meslek odalarını, sivil toplum örgütlerini, iş dünyasını, tarım ve turizm sektörünü, tüm dinamikleri işin içerisine katmaya çalıştık. Ben sizlerin şahsında tüm esnaflarımıza çalışmalarımız sırasında verdikleri desteklerden dolayı içten teşekkürlerimi sunarım, hakkınızı helal edin.”dedi.Kasaplar Odası Başkanı Sabit Ak da Vali Lekesiz’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulundu.
 Vali Lekesiz, veda ziyaretleri kapsamında  Antakya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sabit Teksöz ile vedalaştı.
 
VALİ LEKESİZ ESNAFLA VEDALAŞTI haberi 22 Eyl 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  17630 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle