VALİ LEKESİZ GENÇLERLE FUTBOL OYNADI

İl Özel İdare bütçesi ile Altınözü ilçemizde yaptırılan ‘Altınözü Spor Sahası’   Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz tarafından açıldı.
VALİ LEKESİZ GENÇLERLE FUTBOL OYNADI

Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamlarının da katıldığı açılışta konuşan Vali Lekesiz, ‘Kaymakamlar Toplantısı’ dolayısı ile ilçede bulunduklarını hatırlatarak, bu vesile ile gençlerimizin hizmetine hazır hale getirilmiş olan  çim yüzeyli futbol sahasının açılışını gerçekleştirmekten de büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Lekesiz, ‘Cennet gibi ülkemizin cennet gibi köylerini, beldelerini, ilçelerini çok daha iyi noktalara taşıyabilmek için ne yapabiliriz, emaneti nasıl daha ileri noktalara teslim edebiliriz anlayışı içerisinde her ay farklı bir ilçemizde toplantılar yapıyoruz. Bu ayki toplantımızı da Altınözü ilçemizde yapacağız. Bir taraftan kendi yerel dinamikleriyle ilçenin sorunlarına ilişkin görüşmeler yapacağız, diğer taraftan güvenlik, esenlik başta olmak üzere alt ve üst yapı, eğitim, sağlık, spor, tarım ve turizm hizmetlerine ilişkin varsa sorunları çözmeye yönelik görüşeceğiz.’diye konuştu.  

 Sporun salt insan sağlığı ile ilgili olan bir etkinlik olmaktan çıkıp uluslararası  tanıtım birimi haline geldiğini vurgulayan Lekesiz, ‘Spor; bireysel anlamda ruh ve beden sağlığını disipline etmek, sosyal ilişkileri güçlendirmek gibi yararların yanı sıra taraftarlık duygusu ile dayanışma ve kaynaşmaya, illerin ve ülkelerin tanınır ve bilinir olmasına da büyük katkılar yapıyor. Günümüzde şehirler futbol takımları ile tanınıyor. İllerin ve ülkelerin tanıtımında büyük rol oynuyor. Hatay olarak, ülkenin ekonomik ve sosyal hayatına yaptığımız katkılar açısından bir çok alanda ve bir çok üründe ilk 10’un içerisindeyiz. Bu başarıyı niçin sporda da yakalamayalım.’ şeklinde konuştu. 

Gençlerimizin, her alanda geleceğimizi oluşturduğunu ifade eden Lekesiz, ‘Şu anda bölge birincisi olan gençlerimiz, yarın Türkiye birincisi olacak, Balkanlar ve Avrupa birincisi olacak inşallah. Bu yavrularımızın diktiği ay yıldızlı bayrak dünyanın her tarafından görülecek. Bizler sanatta, siyasette, edebiyatta, ekonomide, sporda kısacası her alanda uluslararası başarılara imza atmazsak, bayrağı ne kadar yükseğe diksek de fark etmez ama gençlerimiz söz konusu alanlarda uluslararası başarılara imza atarlarsa ay yıldızlı bayrağımız dünyanın tüm semalarında görülür ve bilinir hale gelir. Dolayısı ile gençlerimizin bu tür başarılara imza atabilmeleri için alt yapı hizmetleri fevkalade önemli. Onlara önce imkanlar sunacağız, destek vereceğiz, sonra da onlardan başarı bekleyeceğiz.’ diye konuştu. Vali Yardımcısı ve Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş da söz konusu spor sahasının uzun süredir hayalini kurduğu bir tesis olduğunu ifade ederek, tesisi gençlerimize kazandırmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Arslantaş, birinci aşamanın tamamlandığını ikinci aşamada ise, futbol sahasının çevresindeki uygun alanlarda; yüzme havuzu, kapalı spor salonu, toprak tenis kordu, öğrencilere yatılı spor lisesi ve benzeri çalışmaların planlandığını da sözlerine ekledi.  Kaymakamlar adına konuşan Kırıkhan Kaymakamı F.Fikret Çelik ise, tesisin ilçeye ve gençlerimize hayırlı olması dileğinde bulundu. Altınözü Belediye Başkanı Mehmet Cavit Alkan da, tesisin yapım aşaması hakkında bilgi vererek, emeği geçen herkese teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşın da, ülke genelinde yapılan spor tesislerinin son 5 yılda ikiye katlandığını hatırlatarak, ‘2012 yılında bitirilen, başlanılan, inşaatı devam eden ve 2013’de başlayacak olan tesis sayısı ülkemiz genelinde 718, ilimizde ise başlanılan, inşaatı devam eden ve 2013’de başlayacak olan tesis sayısı 22. Sporda atlım dönemini başlatmış bulunuyoruz.’dedi.  Etkinlikte ayrıca Vali Lekesiz'e Altınözü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tarafından plaket takdim edildi. Lekesiz daha sonra beraberindekilerle birlikte spor sahanın açılışını yaparak,  gençlerle futbol oynadı. Fatikli Mahallesi Çeşme Üstü Mevkiinde bulunan 300 kişi seyirci kapasiteli sentetik çimli futbol sahası toplam 32.868 m2  alana sahip.