Vali Lekesiz Hayırsever Bedii Sabuncu'yu ziyaret etti

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, hayırsever Bedii Sabuncu'yu Batıayaz Köyündeki evinde ziyaret ederek, eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti.
Vali Lekesiz Hayırsever Bedii Sabuncu'yu ziyaret etti

     Lekesiz, ziyarette yaptığı konuşmada, hayırsever işadamı Sabuncu'ya kente kazandırdığı eğitim kurumlarından dolayı teşekkür ederek, ''Allah size sağlıklı uzun ömürler versin. Eğitime yaptığınız desteklerle bu ülkeye en önemli hizmeti verdiniz'' ifadelerini kullandı.

     Eğitime yapılan katkının, Türkiye'nin geleceğine yapılan katkı olduğunu vurgulayan Vali Lekesiz, ''Sizin yaptığınız her derslik, okullara koyduğunuz her tuğla, açtığınız her okul esasen daha güçlü, daha müreffeh, daha aydınlık bir Türkiye'nin geleceğine konulan tuğladır'' diye konuştu.
     Hayırsever işadamı Bedi Sabuncu ise, en büyük mutluluğunun, çocukların okuması olduğunu ifade ederek, hayatta en güzel hayır, eğitime yapılan yatırım olduğunu, cehaleti yenmek için çocukların mutlaka okutması gerektiğini ifade etti.
     Devletin yetişemediği yerde, hayırseverlerin katkı sunması gerektiğini belirten Sabuncu, ''Ben de çalıştım, kazandım ve harcayabileceğim en güzel yer de eğitim diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
     Hiç çocuğu bulunmamasına rağmen, kaç çocuğunuz var sorusuna ''4 bin çocuğum var'' diye cevap veren 84 yaşındaki hayırsever Sabuncu, tüm mal varlığını eğitime bağışladığını paylaşırken, kendisi için 4 bin çocuğun eğitim görmesinden daha büyük mutluluk olmadığını kaydetti.

     Eğitime katkılardan dolayı bugüne kadar kendisine takdim edilen ve evinin duvarlarını süsleyen belge ve plaketleri inceleyen Vali Lekesiz, Sabuncu ile bir süre sohbet etti.
     Ziyarete Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç da eşlik etti.
     (KLÇ-RŞ)