Vali Lekesiz huzur evini ziyaret etti

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Yaşlılar Haftası dolayısıyla Serinyol Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.
Vali Lekesiz huzur evini ziyaret etti
 Huzurevi girişinde idareciler ve yaşlılar tarafından çiçekle karşılanan Lekesiz, yaşlılarla sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.
     Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, Yaşlılar Haftasının her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlandığını anımsatarak, şunları söyledi:
     ''Hepiniz bizlerin yaşındayken ülkemize farklı alanlarda güzel hizmetler verdiniz. Sizin tecrübeleriniz ışığında hizmet sırası bizde. Bir gün hepimiz yaşlanacağız, geride acı tatlı anılarımız kalacak. Her zaman yarınlara umutla bakalım, yüreğimizdeki sevinci her zaman canlı tutalım. Sizler yaşlandıkça güzelleşiyor, bizlere huzur ve bereket getiriyorsunuz. Yaşlılık Allah'ın bir kanunu, hayat ağacının aldığı son şekil. Ömrü olan herkes kendini ihtiyarlık potasında buluverir.''
     Lekesiz, yaşlıların incelmiş duygularının rencide edilmemesi, yaşlılıktan dolayı vuku bulabilecek bir takım hallerinin hoş karşılanması ve onların hayır dualarının alınması gerektiğini kaydetti.
     Devletin çalışmalarının, yaşlıların sorunlarının çözümü ve toplumda hak ettikleri yeri almaları konusunda tek başına yeterli olmadığının altını çizen Lekesiz, gönüllü kuruluşların ve vatandaşların katkısı ile yaşlıların yaşam standartlarının daha iyi olabileceğini belirtti.
     Ziyarette Lekesiz'e, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz da eşlik etti.