VALİ LEKESİZ:İĞNESİZ ENJEKSİYON UYGULAMASI BULUŞU GELECEK İÇİN ÖNEMLİ DEDİ

  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz 
     ''İğnesiz Enjeksiyon Uygulaması için Plastik Kelebek Kanül Buluşu'' tasarlayan Kırıkhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Selda Kıratlı'yı makamında kabul etti.
VALİ LEKESİZ:İĞNESİZ ENJEKSİYON UYGULAMASI BULUŞU GELECEK İÇİN ÖNEMLİ DEDİ
 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, bilimsel buluş ve çalışmaların insanlığın geleceği açısından önemli olduğunu söyledi.
     Lekesiz, ''İğnesiz Enjeksiyon Uygulaması için Plastik Kelebek Kanül Buluşu'' tasarlayan Kırıkhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Selda Kıratlı'yı makamında kabul etti.
     Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı ''Bu Benim Eserim Projesi'' ile bu yıl Türkiye genelinde Hatay'ın 1. ve ''Proje Tabanlı Beceri Yarışması''nda da 414 adet projeyle Türkiye 2.liğini elde ettiğini ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti:
     ''Düzenlenen yarışmaların birini ilköğretimlerimizde diğerini de Teknik Liselerimizde uyguluyoruz. Projelerin önemini hem kamuoyu ile hemde eğitim camiamızda paylaşıyoruz. Bunlar hayatı kolaylaştırmanın yanı sıra toplum zenginliğine katkı sağlıyor. Bilimsel buluş ve çalışmalar insanlığın geleceği açısından çok önemli. Bu başarıların sürdürülebilirliğini sağlamak gereklidir''
     Lekesiz, ''İğnesiz Enjeksiyon Uygulaması için Plastik Kelebek Kanül Buluşu' tasarlayan Kıratlı'yı tebrik ederek çalışmalarında kendisine destek olacaklarını belirtti.
     Kırıkhan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğretmeni Selda Kıratlı'da projeyi ilk olarak plastik uçlu enjektör olarak öğrencileriyle tasarladıklarını ve daha sonra bunu kendisinin geliştirdiğini ifade etti.
     Projesini veteriner hekim ve cerrah bir doktordan destek alarak hayvanlar üzerinde deneyerek olumlu sonuçlar elde ettiğini ve patentini aldığını kaydeden Kıratlı ''Amacım bunun gerçek bir buluş olduğunu ispatlamaktı. Tıpta bu ana kadar mevcut olan aynı yerden enjeksiyon yapılmaz teorisini yaptığım çalışmalarla çürüttüm'' dedi.