VALİ LEKESİZ İL ENCÜMEN ÜYELERİNE PLAKET VERDİ

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, görev sürelerini başarıyla tamamlayan encümen üyelerine plaket verdi.
VALİ LEKESİZ İL ENCÜMEN ÜYELERİNE PLAKET VERDİ
 Lekesiz, Büyük Antakya Oteli'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, İlin eğitimden sağlığa, alt yapıdan güvenliğe kadar her alanda gelişimini sağlamak için encümen üyeleriyle hep birlikte çalıştıklarını belirtti.
     Ülkeler arasındaki rekabetin yanı sıra artık iller arası rekabetin de ciddi boyutta önem kazandığını ifade eden Lekesiz, şöyle devam etti: ''Ülkemizin daha ileriye gitmesi için her ilin de kendi içinde rekabet etmesi büyük önem taşıyor. Bir araştırmaya göre, iş adamlarının en çok yatırım yapmak istediği iller Hatay ve Gaziantep olduğu tespit edildi. Bir yerin yükselen yıldız olması; iş dünyasının, siyaset kurumunun, sivil toplum örgütlerinin, seçilmişlerin, atanmışların kısacası herkesin ortak çabasının sonucudur. Hatay, muhteşem bir servete sahip. Bunun zenginliğe dönüştürülmesi lazım. Buradaki birlik ve beraberliği besleyip gelecek adına bu emaneti devraldığımız noktadan daha iyi şartlara götürmek hepimizin ortak sorumluluğudur'' şeklinde konuştu.
     Hatay'ın parlayan yıldız olmasında İl Genel Meclisi üyelerinin de katkısı olduğunu vurgulayan Lekesiz, Encümen Üyelerinin Hatay halkına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
     Daha sonra Lekesiz, görev sürelerini tamamlayan İl Genel Meclisi Üyeleri Emin Dönmez, Mehmet Öztürk, Mehmet Sözer, Faruk Nesil, Gazi Mehmet Tümkaya, İlmittin Dağ ve Hasan Uzun'a plaket verdi.