VALİ LEKESİZ İLK İFTARINI SURİYELİ MİSAFİRLERLE BİRLİKTE YAPTI

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Ramazan'ın ilk iftarını, insani gerekçelerle kentte geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle birlikte yaptığı belirtildi.
VALİ LEKESİZ İLK İFTARINI SURİYELİ MİSAFİRLERLE BİRLİKTE YAPTI
  Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Suriyelilerin çocuklarından oluşan folklor ekibinin gösterileri ile karşılanan Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Suriyelileri selamlayarak Ramazan aylarını kutladı.
     Daha sonra çadırları ziyaret eden Lekesiz ve eşi, yeni doğan iki bebeğin ailelerine hayırlı olsun dileğinde bulunarak hediyeler verdiği bildirildi.
 

     Lekesiz, Suriyeli misafirlere yönelik yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
     ''Ramazan'ı tebrik ediyorum. Sağlık, huzur içerisinde bayram gününe de erişmenizi dilerim. Ramazanda ailenizden, yurdunuzdan, evinizden uzakta zor günler geçiriyorsunuz. Çadır kentlerde yaşamın zor olduğunu biliyorum. Ancak sizler de biliyorsunuz ki, sizleri burada evinizdeymiş gibi hissettirebilmek için tüm çalışma arkadaşlarımız bir seferberlik anlayışı içerisinde koşuşturuyorlar. Onların hepsine de ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlere de onların işlerini yapmalarında gösterdiğiniz anlayış ve kolaylık için teşekkür ediyorum. Ramazan ayı içinde sizlere Müftülüğümüz güzel bir Ramazan programı düzenledi. Arkadaşlarımızla beraber Ramazan ayının ilk iftarında hem sizlerle beraber olabilmek hem de varsa sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek için buradayız. Dileğimiz en kısa zamanda memleketinizde huzur ortamının oluşması ve sizin de yuvanıza, yurdunuza dönmenizdir.''
 

     Lekesiz, Suriyeli misafirlerin sorunlarını ve taleplerini dinlenmesinin ardından iftar yemeğine geçildi.
     Altınözü ilçesinde bulunan çadır kentte verilen iftar yemeğine, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Altınözü İlçe Belediye Başkanı M.Cavit Alkan, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mevlüt Yıldırım, Kızılay temsilcisi ile Suriyeli misafirler katıldı.