Vali Lekesiz in Gözene Köyü ziyareti

 Vali Lekesiz, bazı incelemelerde bulunmak üzere gittiği Samandağ ilçemizde ilk olarak  ilçenin dağ köyü olan Gözene Köyü’ne uğradı.

 

Vali Lekesiz in Gözene Köyü ziyareti
Vali Lekesiz, köyün girişindeki tesiste; Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İl Genel Meclisi Üyeleri, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, Toroslar EDAŞ Hatay İl Müdürü İlhan Karabulut, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Aydın Tüfekçi, İl Mahalli İdareler Müdürü Lütfü Şaklar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Yavuz Açıkbaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Metin Gezer, Gözene Köyü Muhtarı Musa Dadük ve diğer ilgililerle kahvaltıda bir araya geldi. 

Köy muhtarından köy ile ilgili bilgi alan ve taleplerini dinleyen Vali Lekesiz, Valiliğimiz tarafından hazırlanan Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Strateji Planı hakkında bilgi verdi. Lekesiz, 97 ayrı verinin incelenerek hazırlandığı plana uyan üreticilerin kazançlı çıktığını vurguladı. 

Daha sonra beraberindekilerle birlikte köyde bulunanŞeyh Muhammed El Tavil Türbesi’ne giden Vali Lekesiz, görevli Muhammed Dadük’den türbe ile ilgili bilgi aldı. Lekesiz, türbenin bozuk olan yolunun asfalt yapılması için gerekli çalışmaların başlatılacağını da sözlerine ekledi.