VALİ LEKESİZ İN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Vali Lekesiz, 16–20 Eylül 2013 tarihleri arasında kutlanacak olan İlköğretim Haftası dolayısı ile bir mesaj yayınladı.
VALİ LEKESİZ İN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI

Vali Lekesiz, mesajında şu görüşlere yer verdi:‘Eğitim, insan hayatında bireyi aileden sonra hayata hazırlayan ve gelişme çabalarını sistemli bir şekilde başarıya ulaştıran en önemli araç olarak kabul edilmektedir.

Bu anlamda gelişmişliğin önemli bir göstergesi kabul edilen kaliteli bir eğitimin, ülkeleri uluslararası rekabette öne çıkarabilecek değerli bir yatırım alanı olduğu bilinmektedir. Günümüz dünyasında artık eğitim, geleceğin şartlarına hazırlıklı ve donanımlı bireyi yetiştiren, toplumların gelecek yönelimlerini şekillendiren bir işlevi yerine getirmektedir.Daha mutlu yarınların kurulabilmesinde büyük katkısı olan eğitim, üzerinde hassasiyetle durulması ve elbirliği ile sahiplenilmesi gereken uzun bir süreci kapsamaktadır. Bu anlayıştan yola çıkarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için Hatay Valiliği olarak Devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir. 
 

Bu nedenle, okul öncesinden itibaren her kademede eğitim standartları ve kalitesinin daha da yükseltilerek ilimizi bir adım daha öne taşıyacak projeler hayata geçirilmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Heryeni başlangıçta olduğu gibi 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başında da öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için heyecanlı bir süreç başlıyor. Bu dönemde de öğrencilerimizin daha çok çalışarak, öğretmenlerimizin bilgiyi aktaran değil,bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olarak, velilerimiz de her alanda çocuklarına vereceği desteklerle, aslında ülkemizin geleceğinin şekillenmesine katkı sunmaktadırlar.Bu vesile ile kendilerine bir kez daha teşekkür edereken, İlköğretim Haftası'nı kutluyor, 2013-2014eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere, fedakâr ve saygıdeğer öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, sağlık, esenlik ve üstün başarı dileklerim ile en içten sevgilerimi sunuyorum.’