VALİ LEKESİZ İN Kurban Bayramı Mesajı


Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
VALİ LEKESİZ İN Kurban Bayramı Mesajı
Toplumsal birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği Kurban Bayramı’nı karşıladığımız şu günlerde sevinç ve mutluluk içerisindeyiz. 
Bu sevinç ve mutluluğu bayram günleri vesilesiyle çoğaltarak yediden yetmişe herkese ulaştırmak, kadirşinas halkımızın en önemli meziyetlerindendir. Ruh dünyamızı zenginleştirerek bizleri arındıran bayram günleri, dayanışma ruhunun, kardeşliğin, fedakârlığın zirveye ulaştığı müstesna günlerdir. Bu müstesna günlerden olan Kurban Bayramı, halkımızın huzur ve refahına, toplumsal dayanışmamızın derinleşmesine, kardeşlik ruhumuzun güçlendirilmesine katkı yapacaktır. 
Bayramın getirdiği bu güzellikleri sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmamalı, hayatımızın her anına yayarak hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde kendisini hissettirmesi için çaba sarf etmeliyiz. 
Yüzyıllardır sevgi, barış ve huzur iklimini yaşatan Hataylılar, bu birlik ve beraberliği devam ettirme konusundaki inançlarını her geçen gün daha da kuvvetlendirmektedir. 
Bu düşüncelerle, ilimizde görevli kamu kurum ve kuruluş çalışanlarının, adli ve askeri erkânın, basın mensuplarının ve saygıdeğer Hataylıların Kurban Bayramlarını kutluyor, sevdikleri ile nice bayramlara sağlık içerisinde erişmeleri temennisiyle sevgi ve saygılar sunuyorum.’