VALİ LEKESİZ KİMSESİZ ÇOCUKLARI, YAŞLILARI, HASTALARI, ASKERLERİ VE ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

        Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz ve eşi Hanımefendi Zehra Lekesiz, Ramazan Bayramı dolayısıyla kimsesiz çocukları, kimsesiz yaşlıları, hastaları, şehit ailesini, polisleri, askerleri ve mahkûmları ziyaret ederek bayramlarını kutladı.
VALİ LEKESİZ KİMSESİZ ÇOCUKLARI, YAŞLILARI, HASTALARI, ASKERLERİ VE ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Vali Lekesiz, bayramın birinci günü olan 09 Eylül 2010 Perşembe günü ilk olarak,  2’nci Hudut Alayı ve Garnizon Komutanı P. Kd. Alb. Mehmet Semih Erdoğan, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Vedat Çolak eşliğinde Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek emniyet mensuplarıyla bayramlaştı.

        Daha sonra protokol eşliğinde İl Jandarma Komutanlığı’na geçen Vali Lekesiz buradaki bayramlaşmanın ardından Hatay E Tipi Kapalı Cezaevi’ne geçerek mahkûmlarla bayramlaştı.

                -VALİ LEKESİZ VE EŞİ ZEHRA LEKESİZ’DEN ÇOCUKLARA YAKIN İLGİ-

        Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, bayramlaşma programı kapsamında Kız Öğrenci Yurdu’nu ve ardından Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti.

        Çocuk Yuvası’nda çocuklarla yakından ilgilenen Vali Lekesiz, Sosyal Devlet anlayışının bir gereği olarak Devletimizin sağladığı imkânlarla çocuklara en iyi şekilde bakıldığını, çocuklarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarının sağlandığını ifade ederek, “Bunun karşılığında onlardan tek beklentimiz; eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayarak ülke hizmetine koşmalarıdır. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin, bu ülkeye faydalı bireyler olmaları en büyük temennimizdir.” dedi.

        Çocuklarla özel olarak ilgilenen ve çeşitli hediyeler veren Zehra Lekesiz de, çocukları sadece özel günlerde değil, diğer günlerde de hatırlayarak yakından ilgilenmek gerektiğine dikkat çekti.

                                                -ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET-

        Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz daha sonra, 2000 yılında İstanbul Çevik Kuvvet Birliği’nde görevliyken bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polis memuru Mehmet Ali Acuz’un ailesini ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

        Şehidin annesi Halime ve babası Hasan Acuz ile bir süre sohbet eden Vali Lekesiz, ailenin acısını yürekten paylaştığını ifade ederek, onlara şehitlik mertebesine erişen böylesine hayırlı bir evlat yetiştirdikleri için gurur duymaları gerektiğini söyledi.

        Şehitlik ve gazilik mertebesinin kutsal mertebeler olduğunu ifade eden
Vali Lekesiz, ‘Bugünlere gelmemiz, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Bu vesileyle şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum.” dedi.

        Vali Lekesiz ve eşi Hanımefendi Zehra Lekesiz,  protokol eşliğinde Ramazan Bayramı programı kapsamında ayrıca Hatay Doğum ve Çocuk Bakımevi’ni ziyaret ederek anne adayları ve hastalarla,  Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek gençlerle, Huzurevi’ni ziyaret ederek kimsesiz yaşlılarla bayramlaştılar.