Vali Lekesiz Kırıkhan da Yaralı Askerlere Geçmiş olsun ziyareti

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Kırıkhan ilçesinde dün yaşanan terör saldırısına yönelik olarak, “İki ayrı koldan saldıran terör örgütü mensupları hiç beklemedikleri bir cevapla karşılaşmışlardır” dedi.
Vali Lekesiz Kırıkhan da Yaralı Askerlere Geçmiş olsun ziyareti
Karakol ziyaretinden sonra, Güzelce Jandarma Karakoluna iki koldan saldıran terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada yaralanarak Kırıkhan Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan askerleri ziyaret etti. Ziyaretin ardından hastane çıkışında gazetecilere konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Lekesiz, yaralı askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğunu, kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonların devam ettiğini söyledi.İki ayrı koldan saldıran teröristlerin hiç beklemedikleri bir cevapla karşılaştıklarını söyleyen Vali Lekesiz; “İki ayrı koldan saldıran terör örgütü mensupları hiç beklemedikleri cevapla karşılaşmışlardır. Bizim sahip olduğumuz teknik donanımları, birikimleri bilmedikleri için karakoldakileri gafil avlamayı hesaplarken hiç ummadıkları tedbirle ve mukavemetle karşılaştılar" dedi. 
Çatışmada yaralanan astsubayın GATA’ya sevk edileceğini de sözlerine ekleyen Vali Lekesiz “Güzelce Jandarma Karakolumuza iki ayrı koldan saldıran terör örgütü hiç beklemedikleri cevapla karşılaşmışlardır. Bizim sahip olduğumuz teknik donanımları, birikimleri bilmedikleri için karakoldakileri gafil avlamayı hesaplarken hiç ummadıkları tedbirle ve mukavemetle karşılaştılar. Bu mukavemet sonucu üzerlerindeki tesisatları ve el bombalarını bırakarak kaçtılar” dedi.
Olayı duyarak izinli görevli tüm hastane çalışanların hastaneye görev başına geldiğini ve bunun kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Vali Lekesiz; “Olay olduğu andan itibaren nöbette olan veya olmayan Kırıkhan Devlet Hastanesi'nin çalışanlarının ihtiyaç olabilir düşüncesiyle göreve geldiklerini belirten Lekesiz, "Tüm hastane çalışanlarının, ‘kan lazım olabilir, müdahale gerekebilir, yardıma ihtiyaç duyulabilir’ diye göreve gelmesi takdire şayandır. Konuya duyarlı davranan Kırıkhanlılara da teşekkür ediyorum" dedi. 
Kırıkhan halkının geceyi sokaklarda geçirmesine de değinen ve vatandaşları sağduyuya davet eden Lekesiz; “Vatandaşlarımız, yanlış ve gerçek dışı değerlendirmelere itibar etmeyip, alanda, hastane önünde, karakolda, hükümet konağı önünde birikip güvenlik kuvvetlerini lütfen meşgul etmesinler. Duyarlılıklarını, konuya olan hassasiyetlerini biliyoruz. Bunun için tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ancak burada çok hassas bir nokta var. Güvenlik kuvvetlerimiz olayı takiben derhal terör örgütü mensuplarının geri kalanlarını takip etmek, iz sürmek ve onların Amanoslara ulaşmadan evvel operasyon yapmak durumundalar. Bu tür olaylarda vatandaşlarımızın toplanması, bir araya gelmesi, kendisinde olan infialı toplu şekilde paylaşmaya kalkması sadece örgüt mensuplarının ve örgütün işine geliyor. Bunu vatandaşlarımız bilsinler ve sakin olsunlar” diyerek halkı sağduyu ve soğukkanlılığa çağırdı.