Vali Lekesiz öğrencilerle yemekte buluştu

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ilin farklı ilçelerinden gelerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kentte kutlayan 24 öğrenciyle yemekte buluştu.
Vali Lekesiz öğrencilerle yemekte buluştu
Lekesiz, Antakya Şehir Kulübü'nde verilen yemekte yaptığı konuşmada, Hatay'ın tüm ilçelerinden daha önce merkeze gelmemiş, okulunda ve sınıfında diğer arkadaşlarına oranla daha başarılı olan öğrencileri böyle önemli bir bayramda ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.
     Öğrencilerin bir geceliğine merkez ilçede konakladıktan sonra kentin tarihi ve turistik yerlerini gezeceğini ve 23 Nisan kutlamalarını protokol alanından izlediğini belirten Lekesiz, geleceğin teminatı olan öğrencilerin hayatı erken tanımaları ve kendilerini daha iyi yetiştirmelerinin önemine işaret etti.
     Lekesiz, Atatürk'ün milli egemenliğin ilan edildiği böyle önemli bir günü çok sevdiği ve güvendiği çocuklara bayram olarak hediye ettiğine değinerek, çocukların da bugünü, hakkını vererek kutlamaları gerektiğini ifade etti.
     Çocuklarla bir süre sohbet eden Lekesiz, ''Sohbetlerde Türkiye'nin değişen yüzünü ve yeni neslin taleplerinde yaşanan değişikliği görme fIrsatı bulduk. Her öğrencinin iyi ahlak sahibi ve iyi yetişmiş birey olma zorunluluğunu bir kez daha gördük. Ülkenin geleceğine yön verecek bu gençlerin her bakımdan kendilerini geliştirmesi gerekiyor'' diye konuştu.
     Lekesiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 92. yıl dönümü nedeniyle hazırlanan pastayı da çocuklarla kesti ve öğrencilere çeşitli hediyeler vererek bayramlarını kutladı.