Vali Lekesiz Polis Günü’nü Kutladı

 Vali Lekesiz, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. yıldönümü dolayısı ile Valilikte görev yapan polis memurları ile bir araya gelerek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti ve polis günlerini kutladı.
Vali Lekesiz Polis Günü’nü Kutladı
Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada, polis memurları ile sohbet eden Vali Lekesiz,  Türk polis teşkilatımızın hepimize gurur verdiğini söyledi.Çağın gerektirdiği teknolojiyi yakından takip ederek değişen şartlara uyum sağlamakla birlikte, eğitim seviyesini de sürekli yükselten polis teşkilatımızın, kaçakçılıktan organize suçlara, terörle mücadeleden mali suçlara kadar her alanda gösterdiği başarılarla, önleyici güvenlik hizmetleriyle her yerde olduğu gibi ilimizde de göz doldurduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Polisimiz vatandaşa huzur ve güven veriyor. Bunlar kolay mı, elbette değil, ama tüm polislerimiz mesleğe isteyerek giriyor ve severek yapıyor, zorluklarına da katlanıyor.’ diye konuştu.
  
Halkımızın, eğitimde, sağlıkta, turizmde, tarımda, esenlikte, güvenlikte her konuda iyi olması ve yarınının bugününden çok daha mutlu olması, çocuklarının iyi eğitim alması ve huzur içinde yaşaması için çaba gösterirken kendi çocuklarının ne zaman büyüdüğünü göremediklerini ifade eden Lekesiz, ‘Görev aşkı her şeyden önce geliyor, görevlerimiz bunu gerektiriyor, görevlerimiz, milletimiz rahat uyusun diye uyumamayı gerektiriyor. Ne kadar yorulursak yorulalım vatandaşımızın huzur ve güven ortamı içinde yaşadığını görünce, ‘polisimizle gurur duyuyoruz’ cümlesini duyunca tüm yorgunluğumuz gidiyor, bizim gıdamız da bu. Evet, yoruluyorsunuz ama ilimize ve ülkemize güzel hizmetler veriyorsunuz. Sizlere ve zor görevlerinize icra ederken gösterdikleri anlayıştan ve sabırdan dolayı eşlerinize, çocuklarınıza teşekkür eder sağlık ve huzur dolu bir yaşam dilerim. Polis gününüz kutlu olsun.’ dedi. Buluşmada polis memurlarına künefe ikram edildi.