VALİ LEKESİZ TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI

 Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, sahip olunan değerler ile geçmişten günümüze taşınan doğal mirasın en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.
VALİ LEKESİZ TURİZM HAFTASI KUTLAMA MESAJI
Lekesiz, ''Turizm Haftası'' nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, turizmin, dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olduğunu ifade etti.
     Ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, insanlar arasın­da dostluk duygularının gelişmesine yardımcı olan turizm sektörünün, ekonomik gelişme açısından vazgeçilmez bir değer haline geldiğini belirten Lekesiz, Türkiye'nin tarihi ve doğal güzellikleriyle oldukça önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu kaydetti.
     Hatay'ın da 7 bin 500 yılık tarihi ile medeniyetlerin beşiği olduğunu vurgulayan Lekesiz, kentte üç semavi dinin temsilcilerinin sevgi, saygı, barış, huzur ve hoşgörü içerisinde yaşadığını ifade etti.
     Ekonomik gelişme açısından vazgeçilmez bir değer haline gelen turizmden ülke ve kent adına çok daha fazla pay alabilmek için, sahip olunan değerleri, geçmişten günümüze taşınan doğal mirası en iyi bir şekilde değerlendirmek gerektiğini kaydeden Lekesiz, vatandaşların bu anlamda çok duyarlı olduğunu belirtti.