Vali Lekesiz Yardımeli Derneği Başkan ve Üyelerini Kabul Etti

 Vali Lekesiz Yardımeli Engelli ve Muhtaçlar İçin Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Sadık Danışman, Ankara Temsilcisi Şükrü Can ve Hatay İl Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz’ı üyeler eşliğinde makamında kabul etti.
Vali Lekesiz Yardımeli Derneği Başkan ve Üyelerini Kabul Etti

Genel Başkan Sadık Danışman kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek merkezi İstanbul’da bulunan, dünyanın beş kıtasında 30 ülkede faaliyet gösteren Yardımeli Derneği’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz de,  ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Hatay İl Temsilciliği’nin de hayırlı olması temennisinde bulundu. 
İnsanlığın var olduğundan bu yana cehaletle, fakirlikle, kin, nefret ve şiddetle mücadele ettiğini kaydeden Lekesiz, bunların üstesinden eğitimle gelinebileceğinin altını çizerek, ‘Fakirlik, ihtiyaç sahibi olmak eğitimle doğrudan ilgili. Dünyanın 7 milyar nüfusu var. Her ne kadar bazı toplumlar fakirlik düzeyinden bir üst gruba sıçramış olsa da, hala başka insanların desteğine ihtiyaç duyan insanlar var. Dolayısı ile nerde ihtiyaç sahibi insan var diye arayış içerisinde olanların hayırlarını buluşturmaya talip olmak, bu anlamda hayır köprüleri, gönül köprüleri kurmak, zor şartlarda olan insanların yanına gidip dertlerine deva olmak, hastalıklarına şifa olmaya çalışmak takdire şayan çalışmalardır. Bu anlamda sizlere ve sizin şahsınızda bu çalışmaları gerçekleştiren hemşehrilerimize teşekkür ederim. Bu konuda bizlere düşen ne olursa yanınızda olduğumuzu da bilmenizi isterim.’ diye konuştu.