VALİ LEKESİZ YENİ YILDA YAŞLILARIMIZI UNUTMADI

 Serinyol Huzurevi’nde kalan yaşlılarımızı ziyaret ederek yeni yıllarını kutlayan Vali  Lekesiz, burada yaptığı konuşmada, ‘Yaşlılarına yani geçmişine sahip çıkmayanların güçlü bir gelecek kuramayacaklarına inanıyoruz. Sizlere gösterilen hürmet, saygı ve itibarın esasen geleceğe saygı olduğuna inanıyoruz ve onun için buradayız.’dedi.

 

VALİ LEKESİZ YENİ YILDA YAŞLILARIMIZI UNUTMADI
Lekesiz, 2013 yılına saatler kala huzurevi sakinleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, ‘Bizim görevimiz yaşlılarımıza hak ettikleri değeri vermek, ilgi ve itibarı göstermek, sorunları ile ilgilenmek. Bu işimizin bir parçası ancak burada resmi görevleri olmamasına rağmen, yaşlılarımızın yaşama sevinçlerini devam ettirebilmeleri için koşturan sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri var. Bugünü eş ve çocukları, yakınları ile geçirmek yerine sizlerle birlikte olmayı tercih edenler var, onlara sizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum.’ dedi. 

Vali Lekesiz, gençlerimizin, saygıdeğer büyüklerimizden edineceği tecrübeler olduğuna da vurgu yaparak, ‘Sizler adeta çınar ağaçları gibisiniz. Lütfen birikimlerinizi gençlerimizle cömertçe paylaşın.’diye konuştu. 

Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Mustafa Başoğlu, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Yaşlılara Destek Derneği Başkanı Nazime Emir ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz da yeni yılı yaşlılarımızla birlikte geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek, onlara sağlıklı ve huzurlu nice yıllar dilediler. 

Huzurevi sakinleriyle yılbaşı pastası kesen ve onlara çeşitli hediyeler veren Lekesiz, yeni yılın yeni hayaller ve yeni umutlar olduğuna vurgu yaparak, yaşama sevincini hiçbir zaman kaybetmemek gerektiğini söyledi.