VALİ LEKESİZ Yenilenmeyen Yenilir

 Vali Lekesiz, Sağlık Bakanlığı’ndaki yeniden yapılanma  kapsamında Antakya Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi görevine geçen Bayram Kerkez ve Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne atanan Ümit Mutlu Tiryaki’yi makamında kabul etti.
VALİ LEKESİZ Yenilenmeyen Yenilir
 Gerçekleşen kabulde konuşan Hatay Halk Sağlığı Müdürü Ümit Mutlu Tiryaki, Valiliğimizin de desteği ve işbirliği içerisinde koruyucu sağlık hizmetleri, talasemi ile mücadele ve alanlarını ilgilendiren diğer konularda güzel hizmetlere imza atacaklarını ifade ederek, kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti.Antakya Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Bayram Kerkez de, Sağlık Bakanlığı’ndaki yeniden yapılanma çerçevesinde ilimizdeki yapılanma ve kendi görev alanı konusunda açıklamalarda bulundu. Vali Lekesiz ise, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Tiryaki ve Kerkez’e yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu. 
Dünyada köklü değişimler ve dönüşümler yaşandığını ve bu değişimlere ülkemizin de ayak uydurmak istediğini ifade eden Vali Lekesiz, ‘Dünyadaki gelişmeleri göz ardı etmeksizin kendinizi yenilenmek durumundasınız. Yenilenmeyen yenilir. Dünyadaki bu gelişmeler karşısında yönetimin sadece yapısı değil, aynı zamanda paradigmaları da değişiyor. Sağlık Bakanlığımızdaki yeni yapılanma da bu anlayışın sonucudur.Kamu yönetimi mi özel sektör yönetimi mi tartışmalarında halka karşı sorumluluğun daha üst düzeyde olduğu, rahatın yerine rekabetin hakim olduğu, halka karşı kamu görevlilerinin kendilerini doğrudan sorumlu hissettiği bir anlayış yerleştirilmeye çalışılıyor. Yeni yapılanma çerçevesinde vatandaşlarımızın da ‘Sağlık hizmetleri çok daha üst noktaya sıçradı, hizmet çıtası daha da yükseldi’ demeleri lazım. Sizlerden bunu bekliyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşa verilen hizmette her zaman yanınızda olduğumu belirtmek isterim.’diye konuştu.