Vali Lekesiz Yetiştirme Yurdu’nda Gençlerle Yemek Yedi

 Vali Lekesiz, Erkek Yetiştirme Yurdu'nda kalan gençlerimizle akşam yemeği yedi ve onlarla uzun süre sohbet etti.
 
Vali Lekesiz Yetiştirme Yurdu’nda Gençlerle Yemek Yedi
Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz, İl Milli Eğitim Müdür V.Osman Şimşek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hidayet Şişkin, Erkek Yetiştirme Yurdu Müdürü Sedat Yıldız, Yurt Müdür Yardımcısı Vedat Taşkıran ve eğitmenlerin de katıldığı yemek sonrasında gençlerimizle uzun süre sohbet eden Vali Lekesiz, herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını ve kendilerinden herhangi bir talepleri olup olmadığını sordu.
Kendilerine sunulan hizmetlerden dolayı ilgililere teşekkür eden gençlerimiz; spor aletleri alınması, kütüphanedeki kitap sayısının artırılması, futbol takımı kurup müsabakalara katılma gibi taleplerini  Vali Lekesiz’e iletme fırsatı buldular. 
Söz konusu taleplerin değerlendirileceğini ifade eden Vali Lekesiz, gençlerimizin geleceğimizin güvencesi olduğunu ve en iyi şekilde yetiştirilmeleri gerektiğini kaydetti. Devletimizin şefkati ve koruması altındaki gençlerimize bol bol kitap okumaları ve geleceğe dair bir hedef belirlemeleri tavsiyesinde bulunan Lekesiz, ‘Unutmayın ki, hedef olmayınca atış olmaz.Gelecekte her birinizi  farklılıkları olan, toplumda fark edilebilen bireyler olarak görmek istiyoruz. Büyüklerinizin yaşadıkları tecrübelerden faydalanmayı da ihmal etmeyin.’ diye konuştu. 
Lekesiz, İngilizce, halk oyunları, satranç, tiyatro, drama ve masa tenisi gibi kursların verildiği yurtta, gençlerimizin talepleri doğrultusunda farklı kursların da açılabileceğini sözlerine ekledi. 
Buluşma, gençlerin taklit yeteneklerini sunmaları ve mini spor gösterileri ile renklendi.