Vali Lekesiz'den erkek yetiştirme yurduna ziyaret

- Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Hatay Erkek Yetiştirme Yurdu öğrencilerini ziyaret etti.
Vali Lekesiz'den erkek yetiştirme yurduna ziyaret
  Çocukların sorunlarını dinleyen Vali Lekesiz, yaptığı konuşmada, okumanın önemine ve güzelliğine değinerek, ''Kitap okumak, yeni ufuklar açar, dimağınızda eşsiz bir lezzet bırakır. Kitap okumanın o büyülü güzelliğini mutlaka tadın. Her hafta en az bir kitap okuyun'' ifadelerini kullandı.
     Lekesiz, yemeğe eşleri ile katılarak öğrencileri yalnız bırakmayan il müdürlerine de teşekkür ederek, ''Bugün burada gençlerimizle olmanın mutluluğunu hep beraber yaşadık. Soframızdaki yemekleri sevgilerini de katarak evlerinde hazırlayan ve çocuklarımıza aile ortamının sıcaklığını yaşatan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gençlerimize daha fazla zaman ayırmak ve bu anlamlı buluşmayı daha sık tekrarlamak en büyük arzumuzdur'' diye konuştu.
     Yurtta kalan öğrencilerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu, seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla arkadaşlarına ve davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.
     Etkinlikte Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz ve eşleri de hazır bulundu.